Automatyka.eu

Rusza Akademia ASTOR

Astor | Wtorek, 24 marzec 2009r.

Firma ASTOR, znana głównie z dostarczania rozwiązań z zakresu automatyzacji i zarządzania produkcją, rusza z nowym projektem edukacyjnym - AKADEMIĄ ASTOR.

Akademia_astor_preview

Tagi:


Inicjatywa dotyczy kompleksowej działalności szkoleniowej, która ma podnosić kompetencje techniczne i zarządcze w firmach produkcyjnych oraz integratorskich. 

Akademia ASTOR łączy teorię z wiedzą praktyczną z zastosowaniem rozwiązań technicznych oraz jest wsparciem inwestycji klienta. Oprócz warsztatów poświęconych produktom Wonderware, GE Fanuc, SATEL, Kawasaki, Horner i Korenix, klienci mogą także wybierać kursy o tematyce pozaproduktowej, jak Zarządzanie Projektami czy Doskonalenie Procesów Produkcyjnych. Szkolenia dopasowywane są do potrzeb kursantów. Warsztaty i seminaria będą organizowane na terenie całej Polski, a ich program uwzględnia preferencje i realia konkretnych firm oraz branż.

Pomysł Akademii zrodził się z bieżących doświadczeń firmy ASTOR i jest odpowiedzią na potrzeby klientów w obszarach rozwoju wiedzy techniczno-produktowej oraz wspierających zarządzanie i organizację produkcji (koncepcja Lean Manufacturing, TOC – Teoria ograniczeń).
Szkolenia podzielone są na dwa główne obszary: techniczny i biznesowy. Oferta skierowana jest do informatyków, automatyków, integratorów, działów wdrożeniowych oraz dyrektorów produkcji, osób odpowiedzialnych za planowanie i realizację inwestycji, koordynatorów Lean, projektantów
i użytkowników systemów.

„W sytuacji kiedy firmy ograniczają moce produkcyjne i tną koszty, jest czas, który możemy spożytkować na „dozbrajanie się” – nabycie czy poszerzenie posiadanych oraz nowych kompetencji. Obserwujemy wśród klientów pozytywny trend zainteresowania podnoszeniem efektywności produkcji oraz obniżania kosztów produkcji. W tych trudnych czasach wiedza w tym zakresie pozwala podjąć bardziej efektywne decyzje bez większych nakładów inwestycyjnych” – komentuje Iwona Jakielska, koordynator Akademii ASTOR.

Wykładowcami AKADEMII ASTOR są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w zakresie omawianych zagadnień oraz
z odpowiednim przygotowaniem dydaktycznym. Wykładowcy produktowi
są certyfikowanymi trenerami Wonderware, GE Fanuc.

Warto zaznaczyć, że na koncie Akademii są już zrealizowane projekty szkoleniowo-warsztatowe, a zainteresowanie tego typu kompleksową ofertą szkoleniową stale rośnie. „Choć brand jest nowy wyrasta na wieloletnim doświadczeniu firmy w obszarze automatyzacji i informatyzacji przedsiębiorstw produkcyjnych” – dodaje Iwona Jakielska z ASTOR.

Uczestnicy szkoleń Akademii ASTOR otrzymują certyfikaty, o unikatowym numerze, które są autoryzowane przez dostawców produktowych ASTOR.
W program certyfikacji planowane jest włączenie również wyższych uczelni.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz wśród licznych nagród, pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

 

Akademia_astor_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy