Automatyka.eu

Apriso zwiększa zatrudnienie

Apriso | Środa, 25 marzec 2009r.

Z 80 do 100 osób chce zwiększyć zatrudnienie polski oddział Apriso, dostawcy systemu FlexNet do zarządzania produkcją i logistyką.

Apriso_preview

Tagi:


Dekoniunktura wymusza reorganizację firm. Niektóre wcześniej wcale nie myślały o inwestycjach w nowe  technologie. Dziś jest inaczej. Mamy dużo pracy – wyjaśnia Dariusz Kudzia, prezes Apriso Polska.

Popyt na usługi Apriso generują głównie duzi producenci, zlokalizowani nie tylko w Polsce. M.in. L’Oreal, Saint-Gobain Glass, Amcor czy Valeo. – Jednym z naszych atutów, owszem, są niższe koszty wynagrodzenia. Firmy, angażując do projektów za granicą polskich specjalistów w dziedzinie nowych technologii, mogą zaoszczędzić 15-30 proc. budżetu. Ale nie jest to jedyny i decydujący argument – dodaje Dariusz Kudzia.

Rozwiązanie, które polski oddział Apriso zastosował w augustowskich zakładach British American Tobbaco, umożliwia kontrolę produkcji na poziomie kilkudziesięciu milionów  wyrobów tytoniowych dziennie. Niezawodność rozwiązanie zachęciła centralę koncernu do jego wdrożenia w Singapurze i Republice Południowej Afryki. - Podobnych sytuacji jest więcej. Firmy spodziewają się od nas wymiernych korzyści - mówi Tomasz Zarzycki, odpowiedzialny w Apriso za współpracę z strategicznymi partnerami.

Essilor Laboratory Polska produkuje soczewki okularowe m.in. na polski, szwajcarski, angielski i niemiecki rynek. Produkcja wymaga ogromnej precyzji i utrzymania wydajności na wysokim poziomie. Każda para soczewek musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i dostarczona na czas.

Wystarczy, że 10 na 100 produktów nie trafi do klienta w terminie. Firma ryzykuje wtedy utratą 10 klientów. – Nie tylko wyeliminowaliśmy tego typu niebezpieczeństwo, ale też o połowę zredukowaliśmy czas produkcji, stwarzając jednocześnie możliwość zaoszczędzenia na zasobach potrzebnych do powtórnej produkcji – mówi Dariusz Kudzia.     

- Mimo gospodarczej bessy identyczne cele stawiają nam kolejni klienci. Reorganizujemy produkcję, by firmy pracowały wydajniej i popełniały jak najmniej błędów. Ten obszar kryje ogromny potencjał - dodaje Tomasz Zarzycki.

W ubiegłym roku tylko w Stanach Zjednoczonych, jak podaje National Highway Safety Administration, instytucja odpowiedzialna za bezpieczeństwo na drogach, liczba akcji wycofywania wadliwych aut wzrosła do 233 z 98 w 2007 r. Za tymi kampaniami kryją się setki straconych milionów.  

***
Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Na początku pracę w krakowskim biurze zaczynało 6 osób. Obecnie polski oddział podzielony jest na trzy departamenty. Jeden specjalizuje się we wdrożeniach, pozostałe udzielają wsparcie techniczne firmom z Europy i Azji i prowadzą działania badawczo-rozwojowe. Głównym produktem Apriso jest system FlexNet, który zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią lean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl

Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy