Automatyka.eu

Komunikacja bezprzewodowa w strefie Ex

TURCK | Czwartek, 26 marzec 2009r.

W ofercie firmy TURCK pojawiły się nowe produkty w ramach systemów komunikacji bezprzewodowej. Nowe moduły DX99 posiadają certyfikat ATEX umożliwiający im pracę nawet w strefie 0 zagrożenia wybuchem.

Ex__small__preview

Nowy produkt współpracuje z systemem komunikacji bezprzewodowej DX80 i może komunikować się z jego gateway’ami zainstalowanymi w strefie bezpiecznej przesyłając ze strefy zagrożenia wybuchem do dwóch sygnałów dwustanowych, dwóch analogowych 0..10V lub 0..20mA (zależnie od typu urządzenia) lub sygnały z termopar czy PT100.

DX99 posiada zasilanie bateryjne, które uniezależnia go od zewnętrznego źródła zasilania. Żywotność baterii litowej systemu jest natomiast zależna od sposobu konfiguracji  urządzenia i może wynieść nawet do 5 lat.

W zależności od przeznaczenia moduły DX99 występują w dwóch wykonaniach. DX99…A posiada obudowę z tworzywa sztucznego oraz zewnętrzną baterię i jest przeznaczony do strefy gazowej 0. DX99..B wyposażony został w obudowę metalową z wbudowaną baterią i posiada certyfikat zarówno do strefy gazowej 0, jak i pyłowej 20.

Podobnie jak w przypadku systemu komunikacji DX80 również moduły DX99 można konfigurować za pomocą darmowego, prostego w obsłudze software’u. Wszystkie zalety dotyczące urządzeń serii DX80 odnoszą się również do nowego produktu.

DX99 podobnie wykorzystuje nowoczesny protokół Frequency Hopping Spread Spectrum (FHSS) oraz technologię Time Division Multiple Access (TDMA), aby zapewnić niezawodne i bezpieczne przesyłanie danych w warunkach przemysłowych.

Standardowo dostępny algorytm SuiteSurvey umożliwia ciągłą diagnostykę stanu komunikacji między modułami i możliwość sygnalizacji w przypadku jej zerwania.

Nowe moduły DX99 to doskonałe narzędzie, które znajduje liczne zastosowania przede wszystkim w automatyzacji procesów, w gałęziach przemysłu, gdzie pojawiają się strefy zagrożenia wybuchem.

Ex__small__small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy