Automatyka.eu

Nowości produktowe z firmy Texas Instruments

Texas Instruments | Poniedziałek, 30 marzec 2009r.

Texas Instruments wprowadza odporne na promieniowanie oraz wysokie temperatury układy zarządzania zasilaniem i obwody logiczne dla sprzętu do poszukiwania ropy, medycznego i kosmicznego

Ads1675_preview
TI wprowadza na rynek rodzinę układów o dużej niezawodności do zarządzania zasilaniem i obwody logiczne AC (zaawansowana technologia CMOS). Układy mają zwiększyć niezawodność systemów stosowanych tam, gdzie występuje długotrwałe narażenie na promieniowanie i ekstremalne temperatury takich, jak sprzęt do wykonywania odwiertów, aparatura rentgenowska, systemy satelitarne i awionika stosowana na dużych wysokościach. Nowy układ UC18xx kontrolera PWM dla zasilaczy impulsowych oraz nowy UC1525-SP cechują się zwiększoną odpornością na promieniowanie i wytrzymują – w polu promieniowania o małej mocy dawki – dawkę większą od 30 krad (Si). Ponadto trzy nowe układy TI SN54ACxx należące do rodziny logicznej AC są w stanie wytrzymać dawkę 50 krad (Si), co w efekcie zapewnia mniejsze prądy upływu i poprawione właściwości w obecności promieniowania.
 
Najszybszy przemysłowy 24-bitowy przetwornik A/C sigma-delta o szybkości do 4 MSPS od Texas Instruments
TI wprowadza na rynek najszybszy przemysłowy 24-bitowy przetwornik A/C sigma-delta, który może pracować z szybkością do czterech milionów próbek na sekundę (MSPS) – 60 % szybciej niż najbardziej zbliżone rozwiązanie konkurencyjne. Układ ADS1675 charakteryzuje się unikalnym połączeniem szerokiego pasma, znakomitych parametrów stało- i zmiennoprądowych oraz podwójnego filtra cyfrowego, co w efekcie daje dużą elastyczność konstruktorom automatycznych systemów testujących, medycznego sprzętu obrazowania, przyrządów do badań naukowych oraz urządzeń pomiarowych i testerów. Wprowadzający małe opóźnienie filtr cyfrowy, który ma czas ustalania z dokładnością 24-bitową równy 2,65 μs, może pracować w aplikacjach wymagających szybkiego multipleksowania.
 
Wyposażone w mikrokontrolery TI bezprzewodowe czujniki Sensys Networks wspomagają zarządzanie ruchem przez ponad 10 lat bez serwisowania.
Wykorzystujący mikrokontrolery (MCU) o ultra małym poborze mocy i technologię łączności radiowej z TI, system Wireless Vehicle Detection firmy Sensys Networks to wiodące rozwiązanie zarządzania ruchem drogowym - przez ponad 10 lat w trudnych warunkach działa niezawodnie. System Sensys stanowi połączenie najnowocześniejszych czujników magnetycznych z zaawansowaną technologią radia pakietowego, prowadzące do ekonomicznych i niezawodnych rozwiązań dla szerokiego wachlarza różnych aplikacji zarządzania transportem samochodowym.

Ads1675_small Ti_sc-09032_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy