Automatyka.eu

Francuski inwestor w Wołczynie

PAIiIZ | Czwartek, 09 kwiecień 2009r.

W Wołczynie w województwie opolskim zainwestowała francuska firma Pichon. Zakupiła za ponad milion złotych byłe Opolskie Zakłady Przemysłu Lniarskiego.

Pichon_preview

Tagi:


Zamierza tam produkować wozy asenizacyjne dla rolnictwa. To kolejny w tym mieście inwestor z Francji.

Michel Pichon, właściciel tej rodzinnej firmy francuskiej wyjaśnił, iż wybrał Wołczyn głównie z powodu bliskiego sąsiedztwa cynkowni Seppeler Gruppe w Kluczborku. Możliwości techniczne tego zakładu dobrze wpisują się w potrzeby firmy Pichon. Inwestor podkreślił także znaczenie dobrych kontaktów z władzami Wołczyna.

Zanim jednak francuska firma rozpocznie produkcję, inwestor musi zaadaptować teren i znajdujące się tam budynki. Firma planuje, że dokona tego jeszcze w tym roku.  Prac nad poprawą stanu technicznego wymagają również hale produkcyjne.

Francuska firma sprzedaje swoje produkty do prawie 40 krajów, a jej roczny obrót to 23 miliony euro. W początkowej fazie projektu w Wołczyńskim zakładzie zatrudnienie znajdzie 20 osób.

Pichon jest drugim francuskim inwestorem na terenie gminy. W Wołczynie działa już firma Lesaffre -  znany producent drożdży, mający tu swój zakład produkcyjny oraz siedzibę firmy w Polsce.

Pichon_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy