Automatyka.eu

ABB podpisuje umowę ramową na dostawę 2 100 robotów

ABB | Wtorek, 14 kwiecień 2009r.

ABB podpisało umowę ramową z Grupą BMW na dostawę 2 100 robotów przemysłowych. Urządzenia mają zostać dostarczone w ciągu pięciu lat począwszy od 2010 roku. Trafią one do fabryk w Niemczech, Zjednoczonym Królestwie i Stanach Zjednoczonych.

Roboty-abb_preview

Tagi:


Dzięki pięcioletniej umowie producent samochodów BMW podniesie swoją produktywność.

Roboty będą pracować przy obróbce części, klejeniu i spawaniu punktowym na liniach montujących samochody BMW serii 1, 3, X5 i modele Mini.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten ważny klient oddał swoje linie produkcyjne w trzech krajach w ręce nowoczesnych robotów przemysłowych ABB,” powiedział Anders Jonsson, szef dywizji Robotyki w Grupie ABB. “Nasze doświadczenie w produktach, systemach i serwisie fabryk zapewnia wysoką i jednorodną jakość produkcji, która pomaga naszym klientom w rywalizacji z konkurencją rynkową.”

Nabywca przekonał się do technologii ABB obserwując wyniki złożonych testów wytrzymałości.

Roboty przemysłowe ABB są niezawodne, mocne, precyzyjne i łatwe w utrzymaniu. ABB dostarczy i będzie uczestniczyć w rozruchu przy oddaniu do eksploatacji szerokiego wachlarza modeli robotów dla firmy BMW. Wśród nich znajdą się modele IRB 6640, 6620, 7600 oraz nowy robot IRB 4600, kompaktowy, lekki robot przemysłowy z największym pionowym zasięgiem ramienia w swojej klasie.

ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, systemów produkcji modułowej i serwisu. Dobre rozwiązania pomagają klientom podnosić produktywność, jakość produktu i bezpieczeństwo pracowników. ABB zainstalowała ponad 160 000 robotów na całym świecie.

***
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Roboty-abb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy