Automatyka.eu

Nowa klasa notebooków dla biznesu (oferta NoteStar, Panasonic, Getac).

www.btn.pl | Piątek, 17 kwiecień 2009r.

,,DURABLE NOTEBOOK", ,,TRAVEL PROTECTION", ,,BUSINESS RUGGEDIZED" to określenia nowej kategorii notebooków charakteryzujących się niezawodnością, trwałością i wytrzymałością.

Products_overview_9212_b_preview

Poszczególne w/w nazwy używają różni producenci takich marek jak: Getac, Panasonic, NoteStar oraz inni. Spróbujmy wyjaśnić jakie elementy konstrukcyjne wyróżniają takie laptopy.

Ideą budowy tej klasy sprzętu było wzmocnienie tych elementów notebooka ,,klasycznego", które ulegają najczęstszym uszkodzeniom. Według statystyk najczęściej ulega uszkodzeniu ekran (ze względu na małą wytrzymałość na naciski i uderzenia), klawiatura (częste zalania płynem) i dysk twardy (duża wrażliwość na wstrząsy i upadki).

Właśnie te elementy wyróżniają notebooki kategorii ,,Durable Notebook". Ich wzmocniona konstrukcja powoduje, że ich odporność na upadek nawet z 76 cm została potwierdzona wielokrotnymi testami ,,drop test" w laboratorium. Również dysk twardy tych komputerów wychodzi bez szwanku przy takim upadku (testy wykonywano zarówno z wyłączonym jak i włączonym systemem)

Przypadkowe wylanie płynu na klawiaturę, touchpad czy inne klawisze funkcyjne nie jest już groźne w tych modelach. Specjalna konstrukcja zabezpiecza wnętrze komputera do którego nie dostanie się ani jedna kropla.

Specjalna konstrukcja (rozkład sił) jak i materiał obudowy (metal) gwarantują wytrzymałość na nacisk na obudowę nawet do 120 kg (Getac, NoteStar) lub 100 kg (Panasonic). Daje to pełną ochronę wrażliwej matrycy zamkniętej w takiej obudowie. Zabezpiecza to również inne podzespoły notebooka, a dysk twardy dodatkowo jest zabudowany w specjalnych gumowych uchwytach zabezpieczających przed wstrząsami. Obecnie niektórzy producenci (np. NoteStar w modelu PowerSlim) oferują rozwiązania z dyskami bez talerzowymi - elektronicznymi (dyski Flash SSD) które ze względu na budowę są w pełni odporne na wstrząsy.

Następna zaleta - mobilność. Modele te mimo specjalnej wytrzymałej konstrukcji w niczym nie przypominają klasycznych notebooków klasy Rugged. Wręcz przeciwnie. Często ważą od 1 kg (Getac 9212) do max 2 kg. Jest to waga bardzo oczekiwana przez mobilnych użytkowników zabierających swój komputer prawie wszędzie.

Niektóre modele tej klasy:

NoteStar (http://www.notestar.eu/):

  • PowerSlim model 9213
  • PowerSlim model 9212

Panasonic (http://www.toughbook-europe.com/):

  • model CF-T8
  • model CF-F8
  • modelCF-W8

Getac (http://www.getac.pl/):

  • Model 9212
  • Model 9213

Products_overview_9212_b_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy