Automatyka.eu

Zakończono modernizację pomp w PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz S.A

INTROL | Środa, 22 kwiecień 2009r.

W połowie lutego INTROL Sp. z o.o. zakończył prace w ramach inwestycji "Modernizacja pomp wody sieciowej z automatyką sieciową" realizowanej dla PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz S.A.

Introl_logo_zlozone150_rgb_preview

W ramach tej inwestycji Introl Sp. z o.o. dostarczył i uruchomił dwa falowniki 6kV Power Flex 7000 firmy Rockwell Automation współpracujące z silnikami o mocy 1MW oraz zmodernizował pompy mechanicznie i wyposażył je w dodatkowe pomiary (prędkości obrotowej, temperatury łożysk, drgań łożysk). W ramach inwestycji rozbudowano także system sterowania pompami - Ovation i wykonano kompleksowo wszystkie prace związane z wykonaniem modernizacji dwóch pól w rozdzielni 6kV.  Introl Sp. z o.o. dostarczył i uruchomił także wszystkie niezbędne rozdzielnie i układy zasilania gwarantowanego.

Zadanie miało na celu optymalizację pracy pomp wody sieciowej. Uruchomiony układ pomp pracuje optymalnie według charakterystyk pracy pomp i sieci.

Likwidacja dotychczas stosowanej metody dławieniowej ma przynieść efekty ekonomiczne na poziomie 17%. Docelowo instalacja ma zostać rozbudowana o kolejne dwa falowniki.

Pge_bydgoszcz_small Introl_logo_zlozone150_rgb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy