Automatyka.eu

Sterowanie procesem i zakładem w jednym systemie

ABB | Poniedziałek, 27 kwiecień 2009r.

Wysoce Zintegrowany System 800xA produkcji ABB (System 800xA HI-High Integrity) przeniósł automatykę zakładu przemysłowego na nowy, pionierski poziom.

Abb_preview

Tagi:


„Bezszwowo” zintegrował on dwie niezależne platformy automatyki – bezpieczeństwa i sterowania procesem – w jeden, system.

System 800xA HI to unikalne połączenie systemów bezpieczeństwa zakładu produkcyjnego i sterowania procesem. Rozwiązanie oferuje użytkownikowi możliwość połączenia funkcji sterowania i bezpieczeństwa w jednym sterowniku, bądź utrzymania odrębności tych funkcji w obrębie tej samej zintegrowanej sieci.

Rewolucyjna architektura “jedna, ale odrębna” chroni personel, procesy zakładu produkcyjnego i otoczenie. Jednocześnie znacząco wpływa na poprawę efektywności pracy i spełnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa w przemyśle.

Konwencjonalna alternatywa zintegrowanego rozwiązania oferowanego przez ABB, wymaga od klienta inwestycji w dwa odrębne i niezależne systemy – podstawowy, rozproszony system sterowania i oddzielny system bezpieczeństwa.

Pełna integracja systemów bezpieczeństwa i sterowania procesem za pośrednictwem System 800xA HI oznacza, że wszystkie dane związane z systemem bezpieczeństwa są dostępne systemowi sterowania procesem i odwrotnie.

Inżyniering jest uproszczony przez zastosowanie wspólnego oprogramowania i architektury Systemu 800xA. Znaczące oszczędności są osiągane dzięki dzieleniu kosztownych urządzeń i okablowania, a także korzystaniu ze wspólnych (zamiast osobnych) narzędzi konfiguracyjnych, sieci komunikacyjnych, części zamiennych, wspólnego utrzymania ruchu, szkoleń, serwisu i wspólnej modernizacji.

System 800xA HI jest certyfikowany przez TÜV*. Spełnia wymagania SIL3 zdefiniowane przez międzynarodowe standardy IEC 61508 i IEC 61511.

ABB dostarczyła ponad 600 systemów bezpieczeństwa dla procesów przemysłowych w około 55 krajach. Jest światowym liderem w zakresie rozproszonych systemów sterowania dla większości procesów przemysłowych, obejmujących branżę nafty i gazu, przemysł metalurgiczny i metalowy, cementowy oraz celulozowo-papierniczy.

Abb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy