Automatyka.eu

Rozwiązania dźwigowe ABB utrzymują w ruchu globalny handel

ABB | Środa, 06 maj 2009r.

Wyjątkowo wydajne i całkowicie zautomatyzowane rozwiązanie dźwigowe ABB to w pełni elektryczna, bezemisyjna i energooszczędna koncepcja, która zmieniła sposób obsługi milionów kontenerów na najbardziej ruchliwych terminalach portowych na świe

Euromax-cranes-1_preview

Tagi:


W ciągu ostatnich kilki lat automatyczne, osadzone na szynach suwnice bramowe (ARMG) produkcji ABB zrewolucjonizowały sposób, w jaki odbywa się obsługa kontenerów na terminalach całego świata.

Dzięki temu, że ABB-owskie rozwiązania dźwigowe ARMG przodują w zakresie kluczowych czynników, takich jak wydajność dźwigu, ilość obsługiwanych kontenerów, niski koszt energii przypadający na transport kontenera oraz szybka i precyzyjna automatyczna obsługa, stały się one gwałtownie pierwszymi rozwiązaniami wybieranymi przez obsługę terminali i producentów dźwigów na całym świecie.

Perfekcyjna setka
Faktycznie, rozwiązanie okazało się takim sukcesem, że w roku 2008 ABB zrealizowała 100 procent zamówień na osadzone na szynach suwnice bramowe, które pojawiły się na świecie.

Do końca roku, pięć z dziesięciu najbardziej ruchliwych na świecie terminali kontenerowych – włączając w to terminale międzynarodowe takie, jak CTA (Hamburg), Euromax (Rotterdam), Busan New Port (Korea), Kaohsiung i Taipei (oba na Tajwanie) – zostały wyposażone w systemy automatyki dźwigowej produkcji ABB.

Przeciętnie, ponad 10 000 kontenerów transportowanych jest każdego dnia na typowym, nowoczesnym terminalu kontenerowym. Każde przemieszczenie kontenera musi być wykonane szybko i dokładnie do miejsca przeznaczenia, nie przeszkadzając w transporcie innych kontenerów, pracy pozostałych dźwigów i pojazdów.

Jeden operator, jedna sterownia = 12 dźwigów
Podczas, gdy konwencjonalne, osadzone na szynach suwnice bramowe wymagają obsługi jednego operatora, by realizować swoją pracę, to zastosowanie rozwiązanie ABB pozwala na zatrudnienie jednej tylko osoby nadzorującej monitorowanie 8 do 12 dźwigów w sposób automatyczny (bezobsługowy), bezpośrednio z centralnej sterowni. To daje możliwość znaczącej redukcji ilości obsługi i ogromnego podniesienia wydajności pracy jednego operatora.

Koncepcja ARMG wykorzystuje kombinację wysoce precyzyjnych technologii ABB, umożliwiających ustalenie obciążenia i celu transportu oraz kontrolę tego obciążenia. Dzięki temu dźwig może obrać najkrótszy i najszybszy sposób zbliżenia się do kontenera z odpowiednią szybkością i układania kontenerów w stosy osiągające wysokość nawet 25 metrów pracując z milimetrową dokładnością.
W pełni elektryczne dźwigi są również wyjątkowo energooszczędne. Zużywają energię w sposób do trzech, czterech razy bardziej efektywny niż dźwigi z silnikiem Diesla i odzyskują energię elektryczną, zwracając ją z powrotem do sieci podczas pracy przy mniejszym obciążeniu.

Odwrotnie niż dźwigi z silnikiem Diesla, rozwiązania ARMG nie powodują emisji żadnych gazów cieplarnianych.

Na systemy dźwigowe ABB składają się nowoczesne urządzenia energetyki i automatyki – napędy, silniki, rozdzielnice, transformatory, systemy dystrybucyjne, czujniki pomiarowe dużej mocy i systemy sterowania. Ostatnio ABB dostarczyła rozwiązania systemów dźwigowych dla pierwszego na świecie, w pełni zautomatyzowanego terminalu przeładunku masowego w Szanghaju, w Chinach.

Euromax-cranes-1_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy