Automatyka.eu

Nowe sterowniki PLC w rodzinie SIMATIC

Siemens | Środa, 06 maj 2009r.

Firma Siemens wprowadzi do produkcji nową rodzinę sterowników o nazwie SIMATIC S7-1200.

S7-1200_preview

Charakteryzuję się ona – poza standardową w przypadku PLC uniwersalnością i elastycznością konfiguracji – także dużą wydajnością obliczeniową i niewielkimi wymiarami.

Sprawdź ceny! ---> Simatic S7-1200

Sterowniki SIMATIC S7-1200 są nową w ofercie firmy Siemens rodziną kompaktowych sterowników PLC, przeznaczonych do stosowania w małych i średnich systemach sterowania i regulacji. Konstruktorom tych sterowników przyświecała myśl opracowania zintegrowanego zestawu: sterownik PLC-panel HMI-oprogramowanie narzędziowe, dzięki czemu przygotowanie kompleksowych aplikacji regulacyjnych, sterujących i monitorujących stało się prostsze niż dotychczas. Dzięki wyposażeniu sterowników w szybkie, 32-bitowe procesory oraz pamięć SDRAM o dużej pojemności, możliwości obliczeniowe nowych sterowników oraz szybkość wykonywania przez nie programów są większe niż miało to miejsce w rodzinie SIMATIC S7-200.

Sterownik SIMATIC S7-1200 wyposażono w wejścia i wyjścia binarne oraz port komunikacyjny z interfejsem Ethernet. Dodatkowo posiada on również złącze umieszczone na płycie czołowej, umożliwiające dołączanie modułów z dodatkowymi wejściami i wyjściami cyfrowymi lub wyjściem analogowym. Możliwości komunikacyjne sterownika można powiększyć za pomocą dodatkowych modułów procesorów komunikacyjnych, dołączanych od lewej strony sterownika. Obecnie dostępne są procesory wyposażone w interfejsy RS232 lub RS485, kolejne planowane są w przyszłości

Wbudowany w sterownik interfejs Ethernet obsługuje protokół Profinet, dzięki czemu sterownik może komunikować się z innymi sterownikami, panelami HMI (między innymi z serii SIMATIC HMI Basic Panels) lub innymi urządzeniami wchodzącymi w skład systemu sterowania. Przewidziano możliwość zastosowania zewnętrznego switcha Ethernet/Profinet (CSM1277), dzięki któremu budowa wielowęzłowej sieci komunikacyjnej upraszcza się.

Wraz z wprowadzeniem do produkcji nowych sterowników, firma Siemens udostępnia nowe oprogramowanie narzędziowe SIMATIC STEP 7 Basic. Jest to zintegrowany pakiet narzędziowy do projektowania aplikacji dla sterowników PLC SIMATIC S7-1200 i paneli HMI. Do programowania paneli SIMATIC HMI Basic Panel jak również sterowników SIMATIC S7-1200 wykorzystuje się zwykły kabel Ethernetowy z przeplotem.

S7-1200_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy