Automatyka.eu

Apriso po I kwartale: 33 procentowy wzrost przychodów

Apriso | Środa, 13 maj 2009r.

Największy przychód dostawca uzyskał ze sprzedaży systemu FlexNet klasy MES/MOM, przeznaczonego do zarządzania w czasie rzeczywistym produkcją i logistyką (wzrost o 81 proc.) oraz realizacji projektów wdrożeniowych (wzrost o 31 proc.).

Apriso_preview

Tagi:


Najwięcej zamówień zgłaszali producenci z branży motoryzacyjnej, medycznej, tytoniowej, Hi-Tech, ale też dostawcy innych dóbr konsumenckich.

- Wiele z tych firm, które zdecydowały się na wdrożenie systemu FlexNet, należy obecnie do 'najlepszych w swej klasie'. Oni widzą, że obecna sytuacja to wyśmienity moment, by podnieść wydajność swych zakładów i przygotować się do ekspansji w lepszych czasach – wyjaśnia Jim Henderson, prezes Apriso Co.

Proces przygotowań (uwzględniający codzienne operacje przedsiębiorstwa) trwa 6-9 miesięcy. W tym czasie, w zależności od priorytetów, zespół ekspertów wdraża system FlexNet, koncentrując się na zreorganizowaniu realizacji procesów tak, by zredukować koszty, wyeliminować błędy i podnieść tym samym wydajność i jakość pracy.

Rola systemów klasy MES/MOM jest w tym obszarze ogromna. - Mimo globalnej recesji w pierwszym kwartale tego roku popyt na nasz flagowy produkt w Europie, Ameryce i na Dalekim Wschodzie wzrósł wszakże o 81 proc. Z kilku powodów – mówi Tomasz Zarzycki, odpowiedzialny w Apriso za współpracę z strategicznymi partnerami.

- FlexNet,, wspomaga w czasie rzeczywistym operacyjne zarządzanie produkcją, logistyką, kontrolą jakości i utrzymaniem ruchu. System optymalizuje także pracę maszyn, narzędzi i samych pracowników oraz rejestruje równolegle genealogię i parametry produkcji – wylicza Tomasz Zarzycki.

FlexNet zapewnia ponadto konfigurację przebiegu procesów biznesowych (BPM), kontrolując jednocześnie procesy pod względem ich jakości i wydajności oraz mierząc kluczowe parametry procesowe (KPI) w czasie rzeczywistym. Dodatkowym atutem jest prosta architektura systemu.

- Często po wykonaniu przez nas wdrożenia w dwóch, trzech zakładach, ich właściciel  potrafi przeprowadzić projekty w kolejnych oddziałach we własnym zakresie – dodaje Tomasz Zarzycki.

***
Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Na początku pracę w krakowskim biurze zaczynało 6 osób. Obecnie polski oddział podzielony jest na trzy departamenty. Jeden specjalizuje się we wdrożeniach, pozostałe udzielają wsparcie techniczne firmom z Europy i Azji i prowadzą działania badawczo-rozwojowe. Głównym produktem Apriso jest system FlexNet, który zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią lean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl 

Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy