Automatyka.eu

Kamery Basler pilot przekraczają barierę prędkości

Basler | Sobota, 16 maj 2009r.

Nowe kamery Basler pilot przekraczają barierę prędkości dla kamer o rozdzielczości 5 Megapikseli - do 17 ramek na sekundę.

Pilot_preview

Ahrensburg, 9 września 2008 - Basler Vision Technologies rozszerza swoją serię kamer pilot z interfejsem GigE Vision o dwa nowe modele bazujące na czujniku CCD ICX625 firmy Sony.

Nowe kamery pilot piA2400-17 cechują się szybkością pozyskiwania obrazów do 17 ramek na sekundę przy niezwykle wysokiej jakości obrazu. Kamery te dostarczają pięciomegapikselowej rozdzielczości - 2448 x 2050 pikseli. Są one bezpośrednimi następcami kamer piA2400-12, o takiej samej rozdzielczości, ale oferujących szybkośc skanowania do 12 ramek na sekundę. Aby nowe modele były bardziej atrakcyjne oferowane są w takiej samej cenie jak stare modele. Kamery Basler pilot nadają się szczególnie do inteligentnych systemów nadzoru ulicznego (Intelligent Traffic System - ITS), inspekcji półprzewodników i elektroniki, inspekcji wyświetlaczy LCD, pomiarów 3D i wielu innych aplikacji.

"Myślimy, że przez dodanie kamer piA2400-17 do rodziny pilot dostarczamy na rynek najszybsze pięciomegapikselowe kamery używające czujniki ICX625. Przedefiniowaliśmy wskaźniki szybkości i jakości obrazu zachowując nasz atrakcyjny poziom cenowy" - wyjaśnia Henning Tiarks, Menedżer Produktu w Basler Components.

Nowe modele piA2400-17 przełamują aktualnie barierę 12 ramek, która została ustalona przez rynek dla tej klasy kamer, umożliwiając pozyskiwanie obrazów z szybkością 17 ramek na sekundę. Szybkość 17 ramek jest zwykle standardową szybkością dla kamer o rozdzielczości jednego megapiksela takich jak kamery Basler A102f lub scout scA1400-17. Połączenie kamery o rozdzielczości jednego megapiksela i nowej kamery o rozdzielczości pięciu megapikseli w jednej aplikacji jest teraz bardzo proste. Klienci mogą pozyskiwać obrazy z obu kamer w tym samym czasie bez konieczności wykonywania zadań synchronizacji, które były dawniej niezbędne.

Wszystkie modele kamer Basler pilot cechują się kompaktową obudową o wymiarach 29 mm x 44 mm x 98.5 mm oraz interfejsem Gigabit Ethernet zgodnym ze standardem GigE Vision. Dostępne są w wersji monochromatycznej i kolorowej. Kamery te posiadają złącze Ethernet RJ 45 z opcją mocowania za pomocą śrubek. Standardowo są wyposażone w adapter mocowania obiektywu C-mount. Dla prostszej integracji w aplikacjach z ograniczeniami przestrzeni roboczej dostępne są także w wersji z głowicą ustawioną pod kątem 90°.

Imponująca jakość obrazu tych nowych modeli jest mierzona i kwalifikowana dla każdej kamery podczas produkcji przy użyciu automatycznych testów czułości bazujących na standardzie EMVA 1288. Dzieki nadzwyczajnie zaprojektowanej kamerze, nawet przy szybkości 17 ramek te testy pokazują wyniki porównywalne, a nawet przewyższające wersje kamer z szybkością 12 ramek.

Wpływ wielu lat doświadczeń firmy Basler w balansowaniu wyjścia z czujników obrazów z dwoma nurtami (ang. - 2 taps) jest widoczny w tym, że klienci mogą oczekiwać idealnie zbalansowanego i jednorodnego obrazu. Ta technologiczna zaleta zadziwia wielu klientów używających kamery Basler pilot bazujące na czujnikach z podwójnym odczytem firmy Kodak. Wszystkie kamery Basler pilot pokazały niezwykle dobre wyniki w porównaniu z innymi konkurencyjnymi kamerami bazującymi na tych samych zujnikach.

Pakiet oprogramowania Basler pylon Driver obsługuje zarówno kamery GigE, jak i Firewire. Pylon SDK umożliwia uproszczoną integrację poprzez bogatą dokumentację i przykłady kodów źródłowych, które często mogą być wprost wycinane i wklejane do istniejących aplikacji. Poprzez ostatnie lata technologia sterownika pylon stworzona przez firmę Basler została wypróbowana na kilkunastu tysiącach instalacji kamer i uzyskała w ten sposób zasłużoną opinię niskiej obciążalności jednostki CPU, wysokiej jakości i łatwości użycia.

Obszerna dokumentacja i bezpłatny sterownik oraz narzędzie przeglądarki ułatwiają rozpoczęcie używania i integracji kamer Basler scout i pilot.

Nowe kamery Basler pilot wejdą do seryjnej produkcji w pażdzierniku 2008 roku.

Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe olorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektowaliśmy i wytwarzaliśmy wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Nasze produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.

Więcej informacji dostępnych jest w opisach technicznych kamer przemysłowych Basler pilot piA2400-17gm/gc:

http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/productlink.pl?piA2400-17gm

Pilot_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy