Automatyka.eu

Inwestycje Mitsubishi Electric w Polsce

PAIiIZ | Czwartek, 21 maj 2009r.

Mitsubishi Electric Europe B.V. objęło wszystkie udziały swoich dystrybutorów automatyki przemysłowej w Polsce - firmy MPL Technology Sp. z o.o. oraz MPL Tech Group Sp. z o.o.

Mitsubishi-electric_preview

Jest to pierwsza tak znacząca inwestycja tej firmy skierowana na polski rynek.

Nowo utworzony oddział Mitsubishi Electric będzie bazował na strukturze dotychczasowych partnerów i dystrybutorów, działających na polskim rynku automatyki już od 15 lat.

Firma zapowiada, że natychmiast rozpocznie pełną integrację MPL Technology i MPL Tech Group z Mitsubishi Electric. Nowo utworzony polski oddział firmy będzie zajmował się sprzedażą, wsparciem i świadczeniem usług serwisowych dla  rynku lokalnego. Będzie też działać jako centrala dla regionu Centralnej i Wschodniej Europy, obejmując Polskę, Czechy, Węgry oraz Słowację. Placówka będzie również wiodącym odziałem firmy w regionie w każdym aspekcie, włączając strategię rozwoju, wsparcie techniczne oraz usługi serwisowe.

Noriaki Himi - członek Zarządu Mitsubishi Electric Europe powiedział, że mimo słabej sytuacji ekonomicznej na rynkach światowych, firma zdecydowała się dokonać inwestycji ze względu na swoje zaangażowanie w rozwój rynku automatyki.

Mitsubishi Electric B.V. jest europejską spółką zależną japońskiej korporacji Mitsubishi Electric, od 80 lat zajmującej się wytwarzaniem sprzętu elektrycznego   i elektronicznego, elementów automatyki przemysłowej, techniki satelitarnej i kosmicznej. W ostatnim rocznym bilansie finansowym sporządzonym na koniec marca 2009 r. korporacja odnotowała łączną wartość sprzedaży na kwotę 37,4 mld dolarów.

Mitsubishi-electric_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy