Automatyka.eu

Basler wprowadza nową serię tanich kamer scout light

Basler | Środa, 10 czerwiec 2009r.

Basler wprowadza nową serię tanich kamer Basler scout wyposażonych w interfejs FireWire™.

Scoutlight_preview

Ahrensburg, 4 listopada 2008 - Basler Vision Technologies dodaje do swojej oferty produktów nową serię kamer przemysłowych Basler scout light. Ta seria składa się z czterech nowych modeli kamer bazujących na czujnikach CCD firmy Sony oraz na popularnym czujniku CMOS MT9V firmy Micron.

Basler scout light to specjalna wersja uznanej już serii kamer przemysłowych Basler scout. seria tych kamer jest kierowana do aplikacji, w których cena odgrywa istotną rolę. Dostępne cztery modele o rozdzielczościach VGA, XGA, 1.3 megapiksela i 2 megapikseli wyposażone są w standardowy interfejs IEEE 1394b. Wszystkie kamery są wyposażone w standardowy adapter mocowania obiektywu C-Mount i są dostępne tylko z czujnikami monochromatycznymi. Kamery te dostarczają technologii odczytu ze skanowaniem progresywnym oraz globalnej migawki.

Oprócz głównego trendu w kierunku technologii GigE Vision, Basler wciąż widzi wiele aplikacji, gdzie technologia IEEE 1394b jest korzystna, szczególnie w aplikacjach z pojedynczą kamerą i przy małych odległościach pomiędzy kamerą i komputerem.

"Seria kamer scout light łączy w sobie sprawdzony z sukcesami standard interfejsu IEEE 1394b z najpopularniejszymi czujnikami o rozdzielczościach od VGA do 2 megapikseli i niezwykle niską cenę zaczynającą się od 399 €", wyjaśnia Henning Tiarks - Menedżer Produktu w Basler Components.

Modele kamer przemysłowych Basler scout light dostarczane są w kompaktowych obudowach przemysłowych o wymiarach 29 mm x 44 mm x 73.7 mm z opcją mocowania śrubkami dla gniazda IEEE 1394b. Kamery te posiadają także jedno wejście i jedno wyjście przemysłowe podłączane poprzez złącze Hirose dla trwałego połączenia.

Bezpłatny pakiet oprogramowania Basler pylon Driver obsługuje zarówno kamery GigE, jak i Firewire. Pylon SDK umożliwia uproszczoną integrację poprzez bogatą dokumentację i przykłady kodów źródłowych, które często mogą być wprost wycinane i wklejane do istniejących aplikacji. Poprzez ostatnie lata technologia sterownika pylon stworzona przez firmę Basler została wypróbowana na kilkunastu tysiącach instalacji kamer i uzyskała w ten sposób zasłużoną opinię niskiej obciążalności jednostki CPU, wysokiej jakości i łatwości użycia.

Kamery scout light zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas międzynarodowych targów VISION 2008 w Stuttgarcie w Niemczech w dniach od 4 do 6 listopada 2008 roku. Ich seryjna produkcja rozpoczęła się w listopadzie 2008 roku.


Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe kolorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektują i wytwarzają wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Ich produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.


Więcej informacji dostępnych w opisach technicznych kamer przemysłowych Basler scout light:
http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/product.pl?cat=kamera&mnf=Basler

Scoutlight_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy