Automatyka.eu

Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB

Eurotargi | Czwartek, 25 czerwiec 2009r.

W dniach 28.09 – 02.10.2010 roku w Stuttgarcie odbędzie się kolejna edycja jednej z największych imprez wystawienniczych branży obróbki metalu w Europie i na świecie – Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB.

Amb_zdjecie_preview

Tagi:


Poprzednia edycja targów AMB, która odbyła się na nowych terenach targowych, usytuowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie i autostradzie A8, przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów. Swoją ofertę wystawienniczą zaprezentowała rekordowa liczba wystawców - ponad 1.300 firm z 27 krajów, wśród nich wiele wiodących firm tej branży z Europy, Azji i Ameryki. Wśród 21% wystawców zagranicznych było 5 firm z Polski: Dabex, Famot Pleszew, Inter-Diament, Romot oraz firma Winiarski. Tak duża liczba wystawców spowodowała, iż cała powierzchnia nowych terenów targowych (105.200m2) została całkowicie wynajęta na potrzeby AMB.

Podczas 5 dni trwania targów imprezę odwiedziło ponad 85.000 zwiedzających z 55 krajów! To aż 70% zwiedzających więcej niż w poprzedniej edycji targów. Wszyscy zwiedzający ubiegłej edycji targów byli to fachowcy z branży obróbki metalu i branż korzystających z jej produktów i rozwiązań. Wielu z nich (trzech z czterech zwiedzających) przybyło z konkretnym zamiarem dokonania inwestycji.

Targi AMB dysponują dużym potencjałem zwiedzających już z racji swojego usytuowania. W promieniu 100km od Stuttgartu występuje największa koncentracja przemysłu w Europie, w promieniu 200km od Stuttgartu skupione jest 40% europejskiego przemysłu obróbki metalu, w Badenii-Wirttembergii zlokalizowanych jest także 45% niemieckich zakładów branż maszynowo-narzędziowych, które generują 52% całkowitej produkcji Niemiec. To tu swoje siedziby ma wiele znanych firm wykorzystujących obróbkę metalu w swojej produkcji, m.in. DaimlerChrysler, Porsche, Bosch, Trumpf, Festo, HP invest, IBM, Stihl, Simens i inne. To właśnie właściciele, prezesi, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy wykwalifikowani tych zakładów oraz wielu innych przedsiębiorstw z branż przemysłu samochodowego, budowy maszyn, elektrotechnicznego, mechaniki precyzyjnej i optyki, produkcji narzędzi i form, lotnictwa, kosmonautyki, przemysłu okrętowego itd. tworzą tak dużą liczbę zwiedzających targi AMB. Na targi przybywa również wielu fachowców z zagranicy z Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Europy Wschodniej, ale również z Indii, Tajwanu i Japonii, Rosji i Chin.
Zakres tematyczny targów AMB obejmuje: maszyny do obróbki skrawaniem, maszyny do obróbki ubytkowej i inne obrabiarki, narzędzia precyzyjne, techniki pomiarowe i badanie jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowanie, systemy komputerowe i urządzenia peryferyjne, komponenty, elementy konstrukcji, podzespoły, usługi.

Atrakcyjność targów AMB podnosi także fachowo przygotowany i bardzo interesujący program ramowy, obejmujący m.in. kongresy, seminaria, konferencje, prezentacje, podczas którego są prezentowane najnowsze osiągnięcia branży oraz trendy panujące obecnie na rynku.

Więcej informacji na temat możliwości udziału w targach INTERBAD uzyskają Państwo w biurze Przedstawicielstwa Targów Stuttgarckich w Polsce tel.:022 620 72 98, E-mail:  HYPERLINK "mailto:kuzmiska@eurotargi.com" kuzmiska@eurotargi.com

Amb_zdjecie_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy