Automatyka.eu

Texas Instruments - nowości

Texas Instruments | Środa, 29 lipiec 2009r.

Texas Instruments wprowadza zaawansowane czujniki monitorowania stanu baterii notebooków zgodne z profilem ładowania JEITA.

09_07_24_ti_sc-09085_bq20z45_new_preview

Firma Texas Instruments (TI) wprowadza na rynek rodzinę scalonych czujników monitorowania stanu baterii bq20z4x i bq20z6x, obsługujących zaawansowane ładowanie, włączając w to zgodność z profilem Japan Electronics and Information Technology Association (JEITA). Nowe czujniki monitorowania stanu baterii wykorzystują technologię TI Impedance Track™ i zapewniają najwyższy poziom pomiaru stanu baterii zbudowanych z dwóch do czterech ogniw, stosowanych w notebookach i netbookach nowej generacji, a także w przenośnym sprzęcie przemysłowym i medycznym.
 
Texas Instruments wprowadza wzmacniacz wizyjny o najniższym poborze mocy

Nowy wzmacniacz wizyjny Texas Instruments (TI) pozwala producentom sprostać zapotrzebowaniu na coraz bardziej sprawne energetycznie przenośne i domowe systemy rozrywkowe. THS7365 jest sześciokanałowym wzmacniaczem wizyjnym ze stałym filtrem, o najmniejszym poborze mocy, wspierającym systemy HDTV i SDTV. Układ cechuje się zmniejszonym poborem mocy: o 21 % przy zasilaniu z 5 V i o 50 % przy zasilaniu z 3,3 V, co pomaga producentom osiągnąć zgodność z normą ENERGY STAR dla dekoderów satelitarnych i odtwarzaczy DVD Blu-ray. THS7319 jest zamkniętym w najcieńszej obudowie, trzykanałowym wzmacniaczem wizyjnym zgodnym z EDTV. W celu przedłużenia żywotności baterii w przenośnych urządzeniach multimedialnych, pobór prądu został w tym układzie obniżony o 25 % w stosunku do alternatywnych rozwiązań.
 
Nowa, w pełni zintegrowana, 10 A synchroniczna przetwornica typu buck firmy Texas Instruments z wbudowanym kluczem FET umożliwia uzyskanie najlepszej gęstości mocy w zasilaczach przemysłowych

Texas Instruments (TI) wprowadziła w pełni zintegrowaną, 10 A synchroniczną przetwornicę buck ze zintegrowanym kluczem FET, która łączy szeroki zakres napięć wejściowych, dużą sprawność przy małych obciążeniach i zredukowane wymiary gotowego urządzenia ze zwiększoną gęstością mocy. TPS51315, przetwornica DC/DC pracująca z częstotliwością 1 MHz, cechuje się trybem sterowania D-CAP™, który umożliwia uzyskanie szybkiej odpowiedzi przejściowej przy jednoczesnym zredukowaniu liczby wymaganych kondensatorów wyjściowych o 32 % w porównaniu do układów konkurencyjnych. Ta przetwornica, dzięki zastosowaniu przy słabym obciążeniu trybów sterowania auto-skip i Eco-mode™,  pozwala konstruktorom spełnić zalecenia Energy Star/90 Plus i uzyskać wysoką sprawność w pełnym zakresie obciążeń wyjścia. Jej szerokie zakresy napięć wejściowego i wyjściowego wraz z programowalną częstotliwością przełączania umożliwiają realizacje zasilaczy o dużej gęstości mocy stosowanych we wbudowanych komputerach klasy PC, notebookach i innych systemach komputerowych, jak również stacjach bazowych i sieciowych urządzeniach pamiętających.

09_07_24_ti_ssc-09088_tps51315_small 09_07_24_ti_sc-09086_ths7365_small 09_07_24_ti_sc-09085_bq20z45_new_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy