Automatyka.eu

GE i FANUC ogłaszają porozumienie o rozwiązaniu spółki joint-venture

Astor | Środa, 19 sierpień 2009r.

GE koncentruje swoje inwestycje w automatykę przemysłową, systemy sterowania procesami, rozwiązania informatyczne i systemy osadzone.

Ge_fanuc_logo_preview
Kraków, 19 sierpnia 2009 – Jak poinformowała firma ASTOR, dystrybutor GE Fanuc, notowana na nowojorskiej giełdzie spółka GE oraz firma FANUC, ogłosiły porozumienie o planowanym rozwiązaniu spółki joint-venture GE Fanuc Automation Corporation. Zmiana ta pozwoli na skoncentrowanie inwestycji każdej z firm na rozwoju własnych jednostek biznesowych i optymalne wykorzystanie kluczowych kompetencji branżowych. GE oraz FANUC planują zakończenie procesu zmiany do końca 2009 roku, z zachowaniem ustalonych obopólnie korzystnych warunków.

Zgodnie z warunkami umowy:
  • GE zachowuje dla siebie globalne jednostki biznesowe związane z oprogramowaniem, usługami, systemami osadzonymi oraz systemami sterowania. Firma będzie występowała pod nazwą GE Intelligent Platforms i będzie prowadzona przez Maryrose Sylvester.
  • FANUC zostawia sobie globalny biznes systemów sterowania numerycznego CNC.

Założona w 1986 roku spółka GE Fanuc Automation Corporation, jako wspólna inwestycja GE oraz FANUC, urosła do roli wiodącego dostawcy wysoko wydajnych technologii, stosowanych w wielu sektorach przemysłu, takich jak: energetyka, wodociągi i kanalizacje, branże produkcji konsumpcyjnych towarów paczkowanych, administracja i obronność oraz telekomunikacja. Owocem tej długoletniej współpracy są rozwiązania sprzętowe i informatyczne, usługi, komputerowe systemy automatyki i systemy osadzone (ang. embedded), jak również najlepsza na rynku oferta systemów sterowania numerycznego CNC.

„Nasze wspólne przedsięwzięcie osiągnęło wielki sukces, w porównaniu do pierwotnej misji, którą mała być współpraca w celu globalnego wzrostu oraz technicznego rozwoju jednostek biznesowych, związanych ze sterownikami programowalnymi PLC i systemami sterowania numerycznego CNC.” – mówi Dr Seiuemon Inaba, honorowy prezes FANUC. – „W międzyczasie, dramatycznej zmianie uległy rynki i możliwości, a obydwie firmy rozwinęły się w specyficznych dla siebie segmentach rynku. Dzisiejsza sytuacja rynkowa wymaga od nas dążenia do wykorzystania tych nowych możliwości. Mimo, iż wspólnie osiągnęliśmy bardzo wiele, teraz w najlepszym interesie obydwu firm jest skoncentrowanie wysiłków na możliwościach unikalnych sektorów, na których działają nasze firmy, co zapewni obydwu przedsiębiorstwom ogromne korzyści.”

Maryrose Sylvester, prezes GE Fanuc Intelligent Platforms dodaje – „GE nie mogło sobie zażyczyć lepszych partnerów niż Dr Inaba i FANUC. GE jest dumne z tego, co wspólną pracą osiągnęły nasze firmy – zarówno branżową wiedzę ekspercką, jak i sukces w zakresie całej oferty produktów. Dla GE, zmiana ta oznacza dalszą, intensywną orientację na obsłudze klientów na całym świecie. Jednocześnie nieustannie będziemy inwestować w znaczny rozwój platform, takich jak systemy sterowania procesami, systemy informatyczne dla biznesu i automatyki oraz systemy osadzone. W dalszym ciągu również koncentrujemy się na wzbogacaniu wiedzy eksperckiej w zakresie obsługiwanych przez GE segmentów branżowych."

„Do spółki joint-venture GE Fanuc, General Electric od początku wnosiło wiedzę ekspercką w zakresie systemów sterowania i oprogramowania dla automatyki. Firma FANUC z kolei - wiedzę w zakresie systemów sterowania numerycznego CNC. Nowa sytuacja dla rynku automatyki oznacza wręcz wzmocnienie działań GE w zakresie systemów automatyki, choć już pod marką GE Intelligent Platforms - należącą do znanego i powszechnie podziwianego koncernu GE.” – komentuje Stefan Życzkowski, prezes zarządu ASTOR Sp. z o.o. – „Nowa sytuacja firmy GE Intelligent Platforms nie ma wpływu na zakres i sposób dystrybuowania produktów automatyki firmy ASTOR - autoryzowanego dystrybutora GE Intelligent Platforms.”

Maryrose Sylvester z GE Intelligent Platforms dodaje – „Naszym najwyższym priorytetem jest płynne przeprowadzenie zmiany i ciągłość działania dla naszych klientów, partnerów biznesowych i pracowników. Zobowiązujemy się dotrzymywać warunków współpracy wobec klientów w każdym segmencie naszej firmy.”

***

 

O GE GE

(NYSE: GE) jest globalną firmą o różnorodnym zakresie działalności w zakresie infrastruktury, finansów i mediów, powstałą w celu zaspokajania najważniejszych na świecie potrzeb. Od energii poprzez wodę, transport i opiekę zdrowotną, aż po dostęp do finansów i informacji, GE obsługuje klientów w ponad 100 krajach, zatrudniając na całym świecie ponad 300 000 osób. Więcej informacji na stronie: http://www.ge.com

O FANUC

FANUC Ltd., z siedzibą główną u podnóża góry Fuji w Japonii, jest niezwykle zdywersyfikowanym światowym producentem automatyki fabryk, robotów i zrobotyzowanych maszyn. Od założenia 1956 roku, FANUC miał swój wkład w automatyzację maszyn jako pionier w rozwoju urządzeń do sterowania numerycznego. Technologia firmy FANUC miała wpływ na globalną rewolucję w produkcji, która ewoluowała od automatyzacji pojedynczych maszyn do automatyzacji całych linii produkcyjnych.

O ASTOR

ASTOR Sp. z o.o. jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Ge_fanuc_logo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy