Automatyka.eu

Cadbury i fabryka czekolady

PAIiIZ | Czwartek, 03 wrzesień 2009r.

Tegoroczny wrzesień będzie gorącym okresem dla inwestorów - aż czterech z nich ruszy z nowymi projektami.

Cadbury_preview

Tagi:


Lafarge i Cargotec rozpoczną budowę nowych zakładów produkcyjnych, a Cadbury oraz Procter & Gamble będą świętować otwarcie kolejnych fabryk w Polsce. Wszystkie projekty były obsługiwane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

8 września w Stargardzie Szczecińskim, w Parku Wysokich Technologii na terenie byłego lotniska w Kluczewie odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki Cargotec Corporation. Firma wybuduje nowoczesną montownię urządzeń przeładunkowych. Jest to jedna z największych  z dotychczas zamkniętych w tym roku przez PAIiIZ projektów inwestycyjnych.

Z kolei Cadbury, producent czekolady i gum do żucia ukończył rozbudowę fabryki czekolady w Bielanach Wrocławskich. Uroczystość zakończenia inwestycji odbędzie się 10 września. Cadbury posiada w Polsce dwie fabryki czekolady: w Bielanach Wrocławskich i Warszawie oraz fabrykę gum do żucia w Skarbimierzu, gdzie wkrótce otworzy kolejny zakład produkcji czekolady. Inwestycje Cadbury zostały docenione przez PAIiIZ, która przyznała firmie tytuł inwestora roku 2008.

Lafarge Cement S.A. należący do Grupy Lafarge, największego producenta cementu na świecie rozbudowuje swój zakład w Cementowni Kujawy w Bielawach. 15 września odbędzie się uroczystość związana z wmurowaniem kamienia węgielnego pod drugi etap rozbudowy fabryki. Firma prowadzi działalność produkcyjną w Polsce w dwóch zakładach: w Cementowni Kujawy na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz w Cementowni Małogoszcz.

23 września w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się uroczyste otwarcie Fabryki Kosmetyków Procter & Gamble. Zakład produkcyjny będzie największą fabryką kosmetyków do pielęgnacji skóry firmy P&G w Europie i jednocześnie trzecią jej inwestycją w Polsce.

W 1994 Koncern otworzył swoją fabrykę na Targówku, a w 2006 w Łodzi największą na świecie fabrykę maszynek i ostrzy do golenia Gilette. Obecnie firma zatrudnia 3200 osób, a jej inwestycje kapitałowe w Polsce osiągnęły 500 mln USD.

Fabryka w Aleksandrowie Łódzkim to inwestycja o wartości 50 mln USD, zatrudniająca ponad 300 osób. W Aleksandrowie Łódzkim produkowane są m.in. kosmetyki Olay, Hugo Boss, Lacoste i Valentino. Trafiają na rynek polski oraz do 20 krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Cadbury_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy