Automatyka.eu

ABB otwiera fabrykę silników elektrycznych w Polsce i rozpoczyna budowę kolejnego zakładu produkcyjnego

ABB | Czwartek, 24 wrzesień 2009r.

ABB rozpoczyna produkcję w nowo wybudowanym zakładzie silników elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Abb-logo_preview

Tagi:


Dzisiaj ABB dokona uroczystego otwarcia fabryki silników oraz podpisze i wmuruje akt erekcyjny kolejnej inwestycji ABB w Polsce, fabryki urządzeń energoelektroniki.

Energooszczędne silniki elektryczne oraz urządzenia energoelektroniki, pozwalające na wzrost efektywności produkcji przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko, powiększą bazę produkcyjną ABB w Polsce.

Nowa fabryka silników w Aleksandrowie Łódzkim stała się integralną częścią światowej sieci centrów produkcyjnych ABB. Wyposażona w najnowocześniejsze technologie i spełniająca najwyższe wymagania w zakresie jakości wykonania i bezpieczeństwa pracy, po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej, stanie się jednym z bardziej znaczących centrów produkcyjnych silników elektrycznych. Nowy zakład produkcyjny w Aleksandrowie Łódzkim umocni pozycję ABB jako światowego lidera w produkcji energooszczędnych i wysokowydajnych urządzeń tego typu.

Inwestycja w budowę fabryki silników pochłonęła 62 miliony złotych. Nowo wybudowana fabryka będzie się specjalizować w produkcji niskonapięciowych silników elektrycznych. Już dziś pracuje tu 70 osób, a docelowo, na przestrzeni najbliższych dwóch lat, zatrudnienie osiągnie poziom 150 pracowników.

Kolejna inwestycja ABB na terenie ŁSSE to fabryka urządzeń energoelektroniki. Inwestycja rzędu 59 milionów złotych stworzy 72 miejsca pracy. Cykl realizacji tej inwestycji wyniesie około 12 miesięcy.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia
110 tysięcy pracowników w ponad 100 krajach. W Polsce firma posiada fabryki w Łodzi, Przasnyszu i Wrocławiu, zatrudniając łącznie 2300 pracowników. 

Abb-logo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy