Automatyka.eu

KONTRON przejmuje szwajcarską firmę DIGITAL-LOGIC AG

Kontron | Piątek, 25 wrzesień 2009r.

Kontron AG rozszerza portfolio produktów wzmocnionych poprzez nabycie DIGITAL-LOGIC AG. Kompaktowe, wzmocnione komputery stanowią uzupełnienie kompetencji firmy w zakresie rozwiązań przystosowanych do pracy w trudnych warunkach.

Digital-logic-ist-jetzt-kontron_preview
Eching, Niemcy, 17 września 2009 - Firma Kontron, jedna z wiodących firm w zakresie technologii rozwiązań wbudowanych, wzmacnia swoją globalną pozycję rynkową poprzez nabycie prywatnej firmy DIGITAL-LOGIC AG, której centrala znajduje się w pobliskim Solothurn, w Szwajcarii. Firma Kontron przejmuje ponad 78 procent akcji DIGITAL-LOGIC AG, firmy specjalizującej się od 1992 roku w wysoce niezawodnych i kompaktowych, wzmocnionych płytach i systemach komputerowych. Kontron zamierza zwiększyć ilość posiadanych udziałów w firmie osiągającej obroty 15 milionów Euro i zatrudniającej 100 osób do 100%

Poprzez to przejęcie, Kontron dodatkowo zwiększa swój udział w rynku i wzmacnia swoją pozycję rynkową w Europie Środkowej, wzbogacające swoje portfolio produktów o produkty przeznaczone na strategicznie ważne rynki, takie jak Kolej/Transport, systemy wojskowe/kosmiczne/bezpieczeństwa i urządzenia medyczne. Wszystkie te rynki wymagają dostarczenia komputerów wbudowanych charakteryzujących się najwyższą niezawodnością i dużą trwałością. Portfolio produktów obejmuje takie produkty jak: małe komputery jednopłytkowe PC/104, PC/104-Plus i PCI/104-Express, jak również bez-wentylatorowe, wzmocnione i kompaktowe komputery wbudowane do zastosowań stacjonarnych i mobilnych. Produkty są projektowane i wytwarzane z typową szwajcarską precyzją, co zapewnia ich odporność na pracę w rozszerzonym zakresie temperatur i wstrząsy/wibracje występujące w przypadku pracy w trudnych warunkach. Po włączeniu nowego członka grupy Kontron pojawi się wiele obszarów synergii, przy wykorzystaniu rozbudowanych, globalnych kanałów sprzedaży/marketingu i łańcucha dostaw.

Firma DIGITAL-LOGIC zostanie włączona do Kontron AG pod nazwą "Kontron Compact Computers AG".

W przypadku chęci uzyskania bardziej szczegółowych informacji dotyczących opisanego przejęcia jak również informacji handlowej dotyczącej zarówno produktów firmy KONTRON jak i DIGITAL-LOGIC AG bardzo proszę o kontakt.

Cezary Morawski
Key Account Manager for East-Central Europe
Kontron East Europe Sp. z o.o.
03-821 Warszawa, Poland
ul. Żupnicza 17
Phone: +48 (22) 389 84 - 62
Fax: +48 (22) 389 84 - 55
Mobile: +48 (0) 601 255 558
e-mail: cezary.morawski@kontron.pl

Digital-logic-ist-jetzt-kontron_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy