Automatyka.eu

Basler na targach VISION 2009 w Stuttgarcie zaprezentuje najmniejszą kamerę GigE Vision

Basler | Czwartek, 01 październik 2009r.

Targi VISION 2009 Stuttgart, Niemcy 3-5 listopad 2009

Bas0909_vision_stuttgart_rgb_preview

Basler na targach VISION 2009 w Stuttgarcie zaprezentuje najmniejszą kamerę GigE Vision oraz inne innowacje kamer.

Ahrensburg, 15 września 2009Basler Vision Components podczas targów VISION 2009 zaprezentuje kilkanaście nowych modeli kamer. Główną atrakcją pokazu będzie nowa przełomowa seria kamer ace z interfejsem GigE Vision oraz kilka nowych modeli kamer z serii aviator.

Basler ace - światowa premiera najmniejszej kamery GigE Vision.

Basler wprowadza nową serię przełomowych kamer przemysłowych z interfejsem Gigabit Ethernet - serię ace. Kamery te zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom użytkowników analogowych kamer przemysłowych, dostarczając jednocześnie wszystkich zalet technologicznych kamer cyfrowych.

Kamery te posiadają niezwykle małą podstawkę, co czyni je prawdopodobnie najmniejszymi kamerami GigE Vision w swojej klasie. Kamery te obsługują pobieranie zasilania w technologii Power over Ethernet (PoE), posiadają wysokowydajne cechy oraz są bardzo łatwe w integracji zarówno po stronie sprzętu, jak i oprogramowania. Początkowo seria kamer ace będzie się składać z czterech modeli w wersji monochromatycznej i kolorowej o rozdzielczościach od VGA do dwóch megapikseli.

Dwumegapikselowa kamera Basler aviator - wysoka wydajność przy zadowalającej cenie.

Basler niedawno rozpoczął seryjną produkcję rodziny kamer aviator ze skanowaniem obszarowym, startując od modeli jednomegapikselowych z szybkością skanowania do 120 ramek na sekundę. Dwa nowe modele kamer aviator o rozdzielczości dwóch megapikseli i szybkości do 65 ramek na sekundę będą miały swój pierwszy występ na targach VISION 2009. Kamery Basler aviator oferują wspaniałą jakość obrazu przy niezwykle atrakcyjnym poziomie ceny w stosunku do zakresu dynamicznego i poziomu szumów. Aviator jest pierwszą kamerą z interfejsem Camera Link oferującą interfejs programistyczny API wysokiego poziomu C/C++ zgodny ze standardem GenICam. API bazuje na popularnym pakiecie oprogramowania Basler pylon, produkcie, który z powodzeniem jest wykorzystywany z głównymi kamerami firmy Basler z interfejsami IEEE 1394b oraz GigE Vision.

Obszerna oferta zaspokajająca różne potrzeby klientów.

Dodatkowo, oprócz powyższych innowacji, firma Basler pokaże na swoim stoisku cały zakres produktowy kamer. Główną atrakcją będzie aż 70 modeli kamer ze skanowaniem obszarowym obejmujących serie scout, scout light i pilot, które zostały zastosowane w tysiącach aplikacji na całym świecie. Kamery te są dobrze znane z wyśmienitej jakości obrazów oraz wspaniłemu stosunkowi wydajności do ceny. Kamery te mogą być łatwo obsługiwane i konfigurowane poprzez pakiety oprogramowania Basler pylon Driver i Basler pylon SDK, które są dostępne dla systemów operacyjnych Windows i Linux w wersji 32- i 64-bitowej.

Wśród kamer ze skanowaniem linijkowym atrakcją będą kamery serii runner i sprint, które zostaną pokazane w “żywych” demonstracjach. Seria Basler runner zawiera siedem modeli (sześć kamer monochromatycznych i jedna trzylinijkowa kamera kolorowa) z czujnikami CCD 1k i 2k i interfejsem Gigabit Ethernet.

Seria kamer sprint dostarczana jest z czujnikami o rozdzielczościach 2k, 4k oraz 8k z obecnie niezrównanymi prędkościami do 140 kHz (2k, 4k) lub 70 kHz (8k) poprzez interfejs Camera Link. Kamery Basler sprint wykazują niespotykaną wydajność w szybkich aplikacjach lub tam, gdzie jest ograniczone oświetlenie. Unikalny dwulinijkowy czujnik CMOS dostarcza znakomitej czułości przy wspaniałym wspólczynniku stosunku sygnału do szumu (SNR).

Będziemy Was oczekiwać na stoisku 4B59 w hali numer 4.

VISION 2009: 3-5 listopad 2009 w Stuttgarcie w Niemczech - stoisko 4B59, hala 4

 

-------------------------------------------------------------
Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe kolorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektowaliśmy i wytwarzaliśmy wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Nasze produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.

--------------------------------------------------------------
CRI JOLANTA, Zakład Robotyki i Komputerów to czołowy polski dystrybutor komponentów do budowy systemów wizyjnych. Oferowane przez firmę produkty obejmują kamery przemysłowe, kamery inteligentne, kompletne systemy wizyjne, frame grabbery, procesory wideo, karty akwizycji danych i wejść/wyjść cyfrowych, oprogramowanie, obiektywy, oświetlenie, lasery i wiele innych produktów. Dzięki bardzo bogatej ofercie tych produktów możemy sprostać wymaganiom dowolnego zastosowania przemysłowego lub badawczego. Oferowane produkty pochodzą od czołowych i renomowanych światowych producentów. Między innymi na terenie Polski reprezentujemy firmę Basler Vision Technologies jako ich autoryzowany dystrybutor. Firma CRI Jolanta posiada już prawie 20-letnie doświadczenie w dziedzinie systemów wizyjnych oraz analizie i przetwarzaniu obrazów. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest wielokrotnie doceniane przez wiele znanych polskich firm.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 775 0371, lub poprzez e-mail: info@crijolanta.com.pl, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem: http://www.crijolanta.com.pl

...

Bas0909_vision_stuttgart_rgb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy