Automatyka.eu

"Pod kontrolą" 4/2009 już dostępny

Introl | Poniedziałek, 12 październik 2009r.

Zapraszamy do lektury ostatniego w tym roku magazynu "Pod kontrolą"

Pod_kontrola_4_2009_int_preview

Ostatni kwartał roku i ostatni już tegoroczny numer naszego magazynu. Tym razem na łamy „Pod kontrolą" wraca dział „Dobra praktyka", w którym prezentujemy rozwiązanie zrealizowane przez jedną ze spółek Grupy Introl SA. Oczywiście nie brakuje również wykładów „Akademii Automatyki" oraz „Tematu Wydania" 4/2009.

„Zielona" energia - termin używany niemal w każdej współczesnej publikacji związanej z energetyką cieplną i zawodową. Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o najnowszych technologiach związanych z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych. Z uwagi na aktualność problematyki, postanowiliśmy zaprezentować kilka podstawowych informacji na temat biogazu i możliwości jego wykorzystania w procesach produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy przy okazji omawianej tematyki, pominęli kwestię pomiarów. Dlatego też „Temat Wydania" to spojrzenie na biogaz i jego właściwości z punktu widzenia kierownika działu pomiaru przepływu. W artykule autor wskazuje na zalety biogazu, źródła jego wytwarzania oraz szanse jakie stwarza on całej gospodarce. Artykuł zwraca również uwagę jakie wymagania stawia aparaturze kontrolno- pomiarowej ta specyficzna mieszanina gazów, jaką jest biogaz.

Zgodnie z obietnicą złożoną w poprzednim numerze, „Akademia Automatyki" jest kontynuacją tematu czujników temperatury potocznie zwanych termoparami. Po przedstawieniu ogólnych zasad fizycznych na jakich opiera się pomiar, tym razem autor koncentruje uwagę na elementach dodatkowych, wchodzących w skład czujników termoparowych.

Z uwagi na przydatność robotów w automatyzacji procesów technologicznych, „Dobra Praktyka" jest tym razem relacją z zakończonej inwestycji, której wykonawcą była jedna ze spółek Grupy Introl SA - Zakład Projektowania Technologii i Automatyki Pro-Zap Sp. z o.o.

Wersja elektroniczna magazynu oraz sybskrypcja na: www.podkontrola.pl

Pod_kontrola_4_2009_int_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy