Automatyka.eu

Producent bezzałogowych samolotów z rozwiązaniem Apriso

Apriso | Środa, 04 listopad 2009r.

Textron Systems, producent m.in. bezzałogowych statków powietrznych i pojazdów pancernych wdrożył FlexNet klasy Manufacturing Execution System.

Apriso_preview

Tagi:


Rozwiązanie  wspomaga obecnie zarządzanie w czasie rzeczywistym produkcją, logistyką i kontrolą jakości.

Wcześniej firma wykorzystywała wyłącznie ERP. Ale system do planowania nie potrafił wypełnić wszystkich luk w procesie wytwarzania, co uniemożliwiało dalsze podnoszenie wydajności i redukowanie rzeczywistych kosztów. Dlatego priorytetem było znalezienie i wdrożenie takiego rozwiązania, które zintegrowałoby i kontrolowałoby w czasie rzeczywistym procesy zachodzące w obszarze produkcji, zarządzania kontrolą jakości i przeładunku komponentów oraz prowadziłoby na bieżąco genealogię i weryfikację norm zgodnych z rządowymi regulacjami.

FlexNet spełnił wszystkie kryteria, zintegrował wskazane procesy i wprowadził kontrolą na najniższy poziom produkcji, gdzie o wydajności i jakości często decyduje  ludzki czynnik. Dzięki temu wszystkie dane są automatycznie i na bieżąco generowane i przesyłane do ERP, a menedżerowie mają pełny i aktualny podgląd tego, jak przebiega produkcja.

FlexNet zestandaryzował ponadto wszystkie kluczowe procesy w Textron Systems, dostosowując jednocześnie oddziały firmy do lokalnych uwarunkowań. Tego typu podejście pozwoliło nie tylko spełnić restrykcyjne wymogi wynikające z metodologii pracy w Textron Systems i państwowych regulacji, ale też gromadzić i porównywać najlepsze praktyki (np. sposoby uruchamiania lub zatrzymywania pracy przy zastosowaniu szczególnych urządzeń).

- Niesamowite jest też wsparcie przy gromadzeniu i przesyłaniu danych z najniższego poziomu produkcji do systemów ERP. Wcześniej pracownicy godzinami ręcznie spisywali i wprowadzali  dane do bazy. Dziś FlexNet robi to za nas automatycznie i w czasie rzeczywistym, dzięki czemu znacznie wzrosła wydajność pracy i kontrola procesów. System dostarcza informacje o wydajności pracy, instrukcje dla pracowników, wskazuje także ewentualne defekty w produkcji - dodaje Tony DeGregorio, CIO w Textron Systems wskazując na jeszcze inną korzyść.

- Nowe rozwiązanie wspomaga stosowane przez nas koncepcje Lean i Six Sigma, poprawiając zarówno jakość, jak i wydajność pracy we wszystkich dziedzinach – mówi Tony DeGregorio

***
Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Na początku pracę w krakowskim biurze zaczynało 6 osób. Obecnie polski oddział podzielony jest na trzy departamenty. Jeden specjalizuje się we wdrożeniach, pozostałe udzielają wsparcie techniczne firmom z Europy i Azji i prowadzą działania badawczo-rozwojowe. Głównym produktem Apriso jest system FlexNet, który zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią lean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę  www.apriso.com.pl

Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy