Automatyka.eu

iX: oprogramowanie klasy HMI czwartej generacji

Beijer Electronics | Poniedziałek, 09 listopad 2009r.

iX jest opartą na oprogramowaniu koncepcją interfejsu człowiek – maszyna (Human – machine interface – HMI), który wypełnia lukę pomiędzy właściwymi terminalami HMI a kosztownymi licencjonowanymi rozwiązaniami klasy SCADA.

Ix_2_picture

Składa się ze środowiska programistycznego i środowiska przetwarzania i jest dostępny w kilku wersjach, w tym jako kompletna koncepcja Lauer HMI mogąca działać na panelowych przemysłowych komputerach PC lub na biurkowych komputerach PC, a także jako wersja wykonywalna przeznaczona dla komputerów innych dostawców. Dzięki wspieraniu programu .Net framework firmy Microsoft oprogramowanie iX umożliwia tworzenie licznych opcji dostosowujących je do specyficznych wymagań użytkowników. Wobec możliwości integracji zewnętrznych kontrolek .Net (biblioteki DLL), nie ma praktycznie żadnych granic dla twórczej wyobraźni kreującej zdefiniowane przez użytkownika obiekty.

W połączeniu ze standardem Microsoftu Windows Presentation Foundation (WPF), użytkownicy mają bezprecedensowe możliwości rozwijania interfejsów użytkownika. Zastosowanie grafiki wektorowej zapewnia, że środowiska interfejsu użytkownika są zawsze precyzyjnie renderowane, niezależnie od czynnika skalowania. Wiele predefiniowanych obiektów graficznych, takich, jak przełączniki, przyrządy wskaźnikowe i piktogramy techniczne umożliwia nawet początkującym użytkownikom szybki dostęp i szybkie osiągnięcie zadawalających rezultatów. Ponadto oprogramowanie iX obsługuje dobrze znane wielofunkcyjne paski narzędziowe Microsoftu , co uwalnia projektantów i użytkowników z okowów zagnieżdżonych menu. Oznacza to także, że odpowiednie komendy mogą być przypisane do określonych lokalizacji.

iX stanowi rozwiązanie o otwartej platformie i wspiera standard OPC. Użytkownicy mogą wybierać stosowany protokół komunikacji spośród wielkiej liczby dostępnych sterowników lub połączenie za pośrednictwem serwera OPC strony trzeciej. Wszystkie dane są zapisywane zgodnie ze standardem SQL, który ułatwia szybką i prostą administrację danymi.

Szczególną cechą systemu iX jest to, że jest on w pełni programowalny skryptowo w języku C#. Pozwala to użytkownikom na stosowanie języka programowania zorientowanego obiektowo do modyfikacji istniejących obiektów, a także tych, które dopiero mają być zdefiniowane. Indywidualizacja nie ma granic. Wielka liczba profesjonalnych wskazówek oraz przykłady kodu w postaci programów Open Source dostępne są w Internecie.

O firmie Beijer Electronics
Firma Beijer Electronics HMI Products jest globalnym dostawcą pełnego asortymentu produktów, posiadającym 25-letnie doświadczenie w sektorze automatyki. Nasze interfejsy HMI są połączeniem między ludźmi a procesami. Dlatego pozwalają one sterować procesami, gromadzić i zapisywać dane, oraz zarządzać informacjami – z miejsca lub zdalnie. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat naszej firmy i produktów prosimy wejść na stronę www.beijerelectronics.com

Osoby kontaktowe

Energotech-eko sp.z.o.o.
ul.Energetyki 11
PL-41-908 Bytom
SALES DEPARTMENT
Phone : +48 322805040
Fax : +48 322805033
info@energotech.com.pl

Beijer Electronics Products AB
Box 426
SE-201 24 Malmoe, Sweden
ANDERSSON Maria
Phone : +46 40 358446
Fax : +46 40 932301
Maria.Andersson@beijerelectronics.com

Ix_2_picture

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy