Automatyka.eu

Prosoft Technology wypuszcza nowy RadioLinx® Intelligent Cellular dla Automatyki Przemysłowej

Prosoft Technology | Poniedziałek, 09 listopad 2009r.

Nowe rozwiązania Intelligent Cellular zaprojektowano w celu zapewnienia bezprzewodowej łączności w szerokiej przestrzeni dla urządzeń przemysłowych.

Prosoft_rlxic-xx_83t
ProSoft Technology ma zaszczyt przedstawić nowe rozwiązania Radio Linx Intelligent Cellular zaprojektowane, aby zapewnić bezprzewodową łączność w szerokiej a nawet globalnej przestrzeni na potrzeby urządzeń przemysłowych.

Bramki Intelligent Cellular wykorzystują istniejącą infrastrukturę komórkową w celu połączenia urządzeń o geograficznie zróżnicowanych lokalizacjach. Bramki Radio Linx Intelligent Cllular mogą być również zastosowane do połączenia urządzeń z jednego lub większej ilości miejsc za pomocą Internetu. Rozwiązania Intelligent Cellular łączą w sobie technologię solidną przemysłową technologię komórkową, szablony protokołów przemysłowych, oraz oprogramowanie ALEOSTM do zarządzania stałym połączeniem. Oprogramowanie to, informuje w czasie rzeczywistym o stanie i sprawności urządzenia, włączając łączność sieciową, przepustowość i siłę sygnału. Kolejny program, ACEmanagerTM daje możliwość lokalnej lub bezprzewodowej konfiguracji i diagnostyki urządzenia. Integracja jest bardzo łatwa dzięki możliwym do ściągnięcia szablonom konfiguracyjnym wspierającym różne protokoły przemysłowe jak DF1 oraz Modbus i może być również dostosowywana do innych protokołów.

Rozwiązania Intelligent Cellular oferują kompaktową formę, niski pobór mocy, montowanie na szynach DIN i surowy projekt pozwalający na stosowanie w przemysłowych temperaturach pracy oraz certyfikat Class 1 Div 2 dla miejsc niebezpiecznych.

Rozwiązania Intelligent Cellular pasują do takich aplikacji automatyki przemysłowej jak, zdalne monitorowanie sprzętu, zarządzanie i kontrola, monitorowanie sprzętu OEM, aplikacji M2M, kontrola wodociągów i ścieków miejskich, która nie jest krytyczna czasowo, zasilanie i monitorowanie ropy/gazu za pomocą systemu SCADA.

Różne wersje dostępne są dla poniższych sieci komórkowych:
Modem szeregowy dla Global GPRS/GSM (RLXIC-SG)
Szeregowy Modem RLXIC-SG przeznaczony jest do aplikacji wymagających szeregowej łączności na komórkowych nośnikach używających GSM (Global System for Mobile Communications). GSM to również przeważająca technologia komórkowa w większości części świata.

Bramka Ethernet dla Sieci HSUPA (3G GSM) (RLXIC-EH).
Brama Ethernet RLXIC-EH przeznaczona jest dla aplikacji wymagających łączności Ethernet na nośnikach komórkowych korzystających z GSM.

ProSoft Technology®: Połączenia dla automatyki

Posiadając duże doświadczenie w dziedzinie protokołów i rozwiązań bezprzewodowych dla automatyki przemysłowej, firma ProSoft Technology specjalizuje się w przemysłowych systemach komunikacji bezprzewodowej, zewnętrznych bramach komunikacyjnych oraz modułach dla sterowników PLC. Na przestrzeni ostatnich 20 lat firma ProSoft Technology rozbudowała swój asortyment do ponad 400 produktów. Produkty są zgodne z ponad 60 protokołami stosowanymi obecnie w przemyśle. Oferta firmy ProSoft Technology obejmuje następujące marki: inRAx® (dla Rockwell Automation) i ProTalk® (dla Schneider Electric) – moduły komunikacyjne i/lub aplikacyjne do sterowników PLC, ProLinx® - przemysłowe bramy komunikacyjne oraz RadioLinx® - przemysłowa komunikacja bezprzewodowa.

Firma ProSoft Technology koncentruje się głównie na dostarczaniu rozwiązań komunikacyjnych, pozwalających łączyć różne produkty z dziedziny automatyki. Rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe ProSoft Technology znajdują swoje zastosowanie we wszystkich sektorach przemysłu.

Sprzedaż i wsparcie techniczne realizowane są poprzez sieć obejmującą ponad 600 dystrybutorów w ponad 50 krajach. Działalność sieci wspierana jest przez ponad 18 filii regionalnych zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Afryce, Azji, na Środkowym Wschodzie oraz w krajach Pacyfiku.

Siedziba główna firmy ProSoft Technology mieści się w Bakersfield, Kalifornia (USA), natomiast filia regionalna dla obszaru Europy, Środkowego Wschodu i Afryki zlokalizowana w Blagnac, niedaleko Tuluzy (Francja).

RAControls Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 112
Katowice 40-519
KRZYSZTOF HAJZYK
Phone : +48 (32) 788 77 18
Fax : +48 (32) 788 77 10
khajzyk@racontrols.com.pl

Prosoft Technology
17 rue des Briquetiers
ZA Font Grasse
31700 Blagnac
FORGUE Bruno
Phone : +33 5 3436-8722
Fax : +33 5 6178 4052
bforgue@prosoft-technology.com

Prosoft_rlxic-xx_83t

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy