Automatyka.eu

Basler wypuszcza kamerę przemysłową ace - najmniejszą kamerę GigE Vision

Basler | Wtorek, 10 listopad 2009r.

Przełomowa seria kamer Basler ace oferuje podstawkę o wymiarach 29 x 29 mm, zasilanie poprzez Power over Ethernet i dostępność w niskiej cenie - od 299 euro.

Bas0911_ace_rgb_preview

Ahrensburg, 3 listopada 2009 - Basler Vision Technologies, na targach Vision w Stuttgarcie w Niemczech, wprowadza nową serię kamer ace - przełomowych kamer przemysłowych Gigabit Ethernet.

Kamery te zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom cenowym uzytkowników kamer analogowych oferując przy tym wszystkie technologiczne zalety kamer cyfrowych. Ten cel został osiągnięty poprzez projekt produktu ukierunkowany na zminimalizowanie kosztów i wzmacniający wiodącą pozycję firmy Basler na rynku kamer bazujących na technologii GigE, a jednocześnie utrzymujący standardy wysokiej jakości firmy Basler. I to wszystko jest zwieńczone ceną początkową zaczynającą się od poziomu 299 euro.

Kamery Basler ace dostarczają niezwykle małą podstawkę 29 x 29 mm, zasilanie poprzez Power over Ethernet, wysokowydajne właściwości oraz bardzo łatwą integrację zarówno od strony sprzętowej, jak i programowej.

Początkowo seria kamer ace będzie skladać się z czterech modeli kamer w wersji monochromatycznej i kolorowej z rozdzielczościami od VGA do dwóch megapikseli i adapterem mocowania obiektywu C-mount. Wszystkie kamery są wyposażone w czujnik CCD. Pierwsze modele kamer ace będą dostępne w marcu 2010 roku.

Najmniejsza podstawka
Głównym celem serii kamer ace jest wymiana kamer analogowych, kamer USB oraz kamer IEEE 1394a i b bazujących na standardowej podstawce 20 x 29 mm. Aż do teraz taka podstawka nie była dostępna dla kamer z interfejsem Gigabit Ethernet i w związku z tym użycie technologii GigE Vision w wielu aplikacjach było ograniczone. Seria kamer ace przełamuje tą barierę i sprawia technologię GigE odpowiednią dla aplikacji silnie ograniczonych dostępną przestrzenią. Ponieważ kamery ace posiadają mocowanie mechaniczne i mocowanie optyki identyczne z większością kamer analogowych, USB i IEEE 1394, wysiłek niezbędny do integracji tych kamer w aplikacjach jest mały.

Szeroki zbiór cech
Chociaż rozmiar kamer ace jest bardzo mały, nie ma tutaj kompromisu wpływającego na dostępne cechy kamer. Seria kamer ace oferuje wszystkie podstawowe cechy wymagane serie kamer cyfrowych, a nawet więcej. Wysokowydajna jednostka FPGA używana w tych kamerach jest upakowana wspaniałymi cechami, takimi jak kilka funkcji automatycznego dopasowania parametrów, a także zawiera nowe pomocne funkcje jak funkcja optymalizacji programowego wyzwalania poprzez magistralę GigE. Dodatkowo kamera posiada dostępną opcję zasilania poprzez Power over Ethernet (PoE), która sprawia, że podłączanie kamer GigE jest nie tylko mniej żłożone, ale i tańsze poprzez eliminowanie potrzeby stosowania drugiego kabla. “Rozwiązanie z pojedynczym kablem jest technicznym przełomem dla kamer bazujących na GigE,” wyjaśnia Henning Tiarks, Lider Zespołu Zarządzającego Produktem. “Kamery Basler ace mogą być podłączane używając pojedynczego standardowego taniego kabla Gigabit Ethernet zarówno do dostarczania danych, jak i zasilania. To jest wspaniałe ulepszenie dla naszych klientów i będzie zmniejszać ich wysiłki związane z integracją i utrzymywaniem.

Łatwa integracja programowa
Integracja po stronie oprogramowania też jest niezwykle prosta. Basler dostracza pakietu oprogramowania pylon, bezpłatnego narzędzia SDK and Viewer Tool, z dużą ilością przykładowych programów pomagającym użytkownikom szybko rozpocząć pracę z kamerą ace. Pakiet oprogramowania pylon działa pod kontrolą systemów Windows i Linux i może być użyty w wielu popularnych środowiskach rozwojowych.

-------------------------------------
Basler Vision Technologies to wiodący niemiecki producent kamer cyfrowych dla aplikacji przemysłowych, medycznych i systemów nadzoru ruchu drogowego, ale także dla rynku nadzoru wizyjnego i monitoringu. Produkty obejmują kamery przemysłowe kolorowe i monochromatyczne ze skanowaniem linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne, a także innowacyjne i elastyczne kamery IP. Firma Basler posiada ponad 20-letnie doświadczenie w przetwarzaniu obrazów. Projektowaliśmy i wytwarzaliśmy wysokiej jakości przemysłowe kamery cyfrowe przez ponad 10 lat. Nasze produkty posiadają światową sławę ze względu na wspaniałą jakość obrazu, wysoką niezawodność, łatwość użycia, łatwość integracji, kompaktowe rozmiary oraz niezwykły stosunek ceny do możliwości i wydajności.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +49 4102 463 500, lub poprzez e-mail: bc.sales.europe@baslerweb.com, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem: http://www.baslerweb.com

-------------------------------------
CRI JOLANTA, Zakład Robotyki i Komputerów to czołowy polski dystrybutor komponentów do budowy systemów wizyjnych. Oferowane przez firmę produkty obejmują kamery przemysłowe, kamery inteligentne, kompletne systemy wizyjne, frame grabbery, procesory wideo, karty akwizycji danych i wejść/wyjść cyfrowych, oprogramowanie, obiektywy, oświetlenie, lasery i wiele innych produktów. Dzięki bardzo bogatej ofercie tych produktów możemy sprostać wymaganiom dowolnego zastosowania przemysłowego lub badawczego. Oferowane produkty pochodzą od czołowych i renomowanych światowych producentów. Między innymi na terenie Polski reprezentujemy firmę Basler Vision Technologies jako ich autoryzowany dystrybutor. Firma CRI Jolanta posiada już prawie 20-letnie doświadczenie w dziedzinie systemów wizyjnych oraz analizie i przetwarzaniu obrazów. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest wielokrotnie doceniane przez wiele znanych polskich firm.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 775 0371, lub poprzez e-mail: info@crijolanta.com.pl, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem: http://www.crijolanta.com.pl

Więcej informacji dostępnych w opisie technicznym kamer przemysłowych:
- Basler ace acA640-100gm/gc
- Basler ace acA750-30gm/gc
- Basler ace acA1300-30gm/gc
- Basler ace acA1600-20gm/gc.


Źródło: Basler Components

Bas0911_ace_rgb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy