Automatyka.eu

Kamera Matrox Iris GT z wysokorozdzielczym czujnikiem

Matrox Imaging | Niedziela, 15 listopad 2009r.

Seria inteligentnych kamer przemysłowych Matrox Iris GT zawiera teraz model z czujnikiem o wysokiej rozdzielczości.

Irisgt_preview
16 lipca 2009, Montreal, Quebec, Kanada - Matrox Imaging z przyjemnością ogłasza dodanie wysokorozdzielczego czujnika do rodziny inteligentnych kamer przemysłowych Matrox Iris GT.

"Wiele aplikacji wymaga wysokiej rozdzielczości dla pozyskania całego obszaru zainteresowań w jednym obrazie jednocześnie zapewniając wystarczającą moc potrzebną do wykaniania niezbędnych zadań, takich jak jednoczesny odczyt wielu kodów 2D," wyjaśnia Fabio Perelli, Menedżer Produktu Matrox Imaging. Czujnik w Matrox Iris GT1900 to monochromatyczny czujnik CCD 1/1.8" o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli i szybkości skanowania do 15 ramek na sekundę.

Inteligentna kamera przemysłowa Matrox Iris GT1900 jest wyposażona w procesor Intel® 1.6 GHz Atom i działa pod kontrolą wbudowanego systemu operacyjnego czasu rzeczywistego Microsoft®  Windows® CE 6.0. Matrox Iris GT posiada kontroler zintegrowanej karty graficznej z wyjściem VGA, 256MB pamięci DDR2 oraz 1 GB dysku flash. Dla połączeń z urządzeniami zewnętrznymi Matrox Iris GT zawiera port Ethernet 10/100/1000 Mb, port USB 2.0, port szeregowy RS-232, optoizolowane wejście wyzwalające i wyjście strobujące. Inteligentna kamera przemysłowa Matrox Iris GT obsługuje także komunikację Ethernet/IP™ i Modbus® over TCP/IP dla bezpośredniej interakcji ze sterownikami PLC i innym wyposażeniem automatyki. Podobnie, jak w przypadku konfiguracji z innymi czujnikami, obudowa kamery jest wytrzymała, pyłoszczelna i zmywalna spełniająca standard IP67.

Matrox Iris GT jest dostępna z interaktywnym środowiskiem rozwojowym Matrox Design Assistant (dostarczanym razem z kamerą) lub z biblioteką oprogramowania Matrox Imaging Library (sprzedawaną oddzielnie). Kamera Matrox Iris GT1900 z Design Assistant jest już dostępna w sprzedaży w cenie OEM od 3845,- euro (przy zakupie pojedynczych sztuk).

O Matrox Design Assistant.
W środowisku Matrox Design Assistant użytkownik może tworzyć schemat blokowy aplikacji zamiast pisania oprogramowania lub tworzenia skryptów. Każdy krok schematu blokowego jest tłumaczony na odpowiednią instrukcję dla kamery Matrox Iris GT, która realizuje pozyskiwanie, lokalizowanie, mierzenie, czytanie komunikacje lub interakcję z innymi urządzeniami. Matrox Design Assistant oferuje wszystkie narzędzia wizyjne wymagane dla większości aplikacji z zapewnieniem takiej samej niezawodności i solidności jak Matrox Imaging Library (MIL). Zintegrowany edytor HTML oraz narzędzia ułożenia dają użytkownikowi elastyczność w tworzeniu własnego podglądu operatorskiego (bazującego na stronach www) dla monitorowania aplikacji.

O Matrox Imaging Library.
Matrox Imaging Library (MIL) to zwarty zbiór narzędzi programowych zoptymalizowanych dla rozwijania przemysłowych aplikacji wizyjnych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows® CE 6.0 oraz innych systemów operacyjnych. Ten zbiór narzędzi obejmuje interaktywne oprogramowanie i funkcje programistyczne dla pozyskiwania, przetwarzania, analizy, opisywania, wyświetlania i archiwizacji obrazów. W szczególności MIL zawiera narzędzia dla kalibracji, poprawiania i przekształcania obrazów, lokalizowania obiektów, wyodrębniania i mierzenia cech, odczytywania łańcuchów znaków oraz dekodowania i weryfikacji znaków identyfikacyjnych. Po raz pierwszy wydany w 1993 roku, łatwy w użyciu i spójny interfejs programistyczny aplikacji (API) MIL przeszedł już próbę czasu. Oprogramowanie MIL było pionierem niezależności sprzętowej z takim samym interfejsem API dla różnych platforma pozyskiwania i przetwarzania obrazów.

O Matrox Imaging.
Matrox Imaging założone w 1976 roku to wiodący projektant sprzętu i oprogramowania bazującego na komputerach PC dla widzenia maszynowego, analizy obrazów, obrazowania medycznego i nadzoru wizyjnego. Produkty obejmują frame grabbery, procesory wideo, platformy systemów wizyjnych, inteligentne kamery przemysłowe i oprogramowanie rozwojowe. Matrox z siedzibą główną w Montrealu w stanie Quebec w Kanadzie jest prywatnym przedsiębiorstwem z międzynarodowymi biurami w wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hong Kongu.


Więcej informacji dostępnych w opisie technicznym inteligentnej kamery przemysłowej Matrox Iris GT:
http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/productlink.pl?irisgt

Irisgt_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy