Automatyka.eu

Moduł CANopen dla ET200S łączy systemy automatyki i sterowania firmy Siemens z urządzeniami standardu CANopen

HMS Industrial Networks | Wtorek, 01 grudzień 2009r.

Firma HMS Industrial Networks w koperacji z Siemens AG wprowadza na rynek nowy moduł rozszerzenia 1SI CANopen dla systemu We/Wy SIMATIC ET200S firmy Siemens.

Canopen_et200s

Ten nowy moduł umożliwia połączenie urządzeń działających w standardzie CANopen z wejściami/ wyjściami systemu rozproszonego sterowania SIMATEC ET200S, umożliwiając płynną integrację urządzeń pracujących w standardzie CANopen z systemami automatyki zbudowanymi w architekturze firmy Siemens. Moduł CANopen jest mechanicznie montowany w standardowych stojakach systemu ET200S i może współpracować ze wszystkimi modułami z rodziny ET200S firmy Siemens. Poprzez standardowy układ sprzęgający system ET200S z magistralami Profibus lub Profinet moduł 1SI CANopen może współpracować z wieloma systemami automatyki i sterowania firmy Siemens, w tym z systemami SIMATIC, SIMOTION i SINUMERIC.

Moduł 1SI CANopen umożliwia prostą integrację urządzeń pracujących w standardzie CANopen z systemami automatyki Siemensa opartymi na architekturze magistrali Profibus i Profinet. Typowe aplikacje obejmują wszystkie typy maszyn i systemów automatyki, w których stosowane są zarówno urządzenia mogące działać w standardzie CANopen jak i sterowniki programowalne (PLC) firmy Siemens. Moduł 1SI CANopen jest zintegrowany ze środowiskiem programowania sterowników Step7, co pomaga użytkownikom zminimalizować nakład prac inżynieryjno - technicznych. Konfiguracja urządzenia CANopen Master jest przeprowadzana za pomocą zewnętrznego narzędzia do konfiguracji systemu CANopen.

HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
NALIN Michela
Phone : +46-351729–93
Fax : +46-351729–09
min@hms.se

Canopen_et200s

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy