Automatyka.eu

Mitsubishi Electric otworzyło oddział w Polsce

Mitsubishi Electric | Środa, 02 grudzień 2009r.

Mitsubishi Electric ogłosiło utworzenie polskiego oddziału Mitsubishi Electric Europe B.V z dniem 01.12.2009 w Krakowie.

Mitfactaut300dpi_preview

Oddział został utworzony poprzez  nabycie przez Mitsubishi Electric Europe B.V. 100%  udziałów firm dystrybucyjnych  MPL Technology Sp. z o.o. oraz  MPL Tech Group Sp. z o.o. w maju 2009 roku i późniejsze przygotowania do przeobrażenia jednostek w pełnoprawny oddział w Polsce.

Seiki Sakume, President Mitsubishi Electric Europe B.V.: „Podczas trwającej niepewności w światowej ekonomii, postrzegamy Polskę jako rynek o wielkim potencjale dla naszych działalności, takich jak automatyka przemysłową, klimatyzacja, systemy wizualizacji czy półprzewodniki.  Poprzez połączenie wysoce wykwalifikowanej kadry i utalentowanych inżynierów z naszymi możliwościami technologicznymi, mamy nadzieje że przyczynimy się do sukcesu Polski oraz rozszerzymy naszą działalność w regionie”.

Przez pewien czas nowy polski oddział Mitsubishi Electric będzie koncentrował się wyłącznie na działalności w branży automatyki przemysłowej, na bazie solidnych fundamentów utworzonych przez przejęte firmy dystrybucyjne. W tym samym okresie w oddziale zostanie utworzone Centrum Automatyki Przemysłowej (FA Center), którego głównym zadaniem będzie wsparcie techniczne dla lokalnego rynku, pozostałych ośrodków FA Center Satellite oraz oddziałów w sąsiadujących krajach. Dodatkowo poprzez sukcesywne wprowadzanie własnych światowych technologii, wspomagających ograniczenie emisji dwutlenku węgla, wspierających oszczędność energii oraz rozwój infrastruktury,  Mitsubishi Electric ma na celu rozwinąć sprzedaż na ważnych rynkach w Europie. Nowy oddział rozszerzy swoją działalność także na terenie Czech, Słowacji oraz Węgier, aby wzmocnić pozycje Mitsubishi Electric na centralnym i wschodnim rynku europejskim.

***
Informacje na temat nowego oddziału:

Nazwa: Mitsubishi Electric Europe B.V. Oddział w Polsce
Lokalizacja: 32-083 Balice, ul. Krakowska 50, Polska
Prezes Firmy: Seiji Oguro
Data Utworzenia: 01-12-2009
Obecna Działalność: Automatyka przemysłowa oraz serwis posprzedażowy
Regiony Aktywności: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry

Na temat Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric jest międzynarodową korporacją z 85-letnim doświadczeniem wytwarzająca niezawodne, wysokiej jakości produkty przeznaczone dla firm i konsumentów z całego świata. Mitsubishi Electric (TSE6503) jest rozpoznawanym na całym świecie liderem w produkcji, marketingu i sprzedaży sprzętu elektrycznego i elektronicznego, automatyki przemysłowej, techniki satelitarnej i kosmicznej, półprzewodników, produkcji i rozdziału energii, techniki komunikacyjnej i informacyjnej, oraz techniki budowlanej. W ostatnim rocznym bilansie finansowym (na dzień 31.03.2009) firma odnotowała łączna sprzedaż na kwotę 3665,1 miliardów jenów (37,4 miliardów $). Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić http://global.mitsubishielectric.com

Mitsubishi Electric Europe B.V. jest pełnoprawną spółką zależną Mitsubishi Electric Corporation – Japan, odpowiedzialną przez ostatnie 30 lat za sprzedaż, serwis i wsparcie techniczne produktów automatyki przemysłowej na  rynku Europejskim.

Więcej informacji na stronach www:
http://global.mitsubishielectric.com
http://www.mitsubishi-automation.pl
http://www.mitsubishielectric.eu
Mitfactaut300dpi_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy