Automatyka.eu

Nowości produktowe z firmy Texas Instruments

Texas Instruments | Wtorek, 08 grudzień 2009r.

Nowa rodzina ośmiokanałowych, wysokonapięciowych, bipolarnych przetworników C/A firmy Texas Instruments spełnia wymagania aplikacji energooszczędnych.

09_12_08_ti_cdc3s04_chipshot_preview

Firma Texas Instruments (TI) wprowadziła na rynek sześć nowych przetworników cyfrowo-analogowych (C/A) dostępnych w wersjach 12-, 14- i 16-bitowych, wyposażonych w interfejs SPI lub równoległy. Ośmiokanałowa rodzina DAC87x8 cechuje się typowym poborem mocy w trybie normalnym wynoszącym 14,8 mW/kanał, który ulega zmniejszeniu do <170 µW/kanał w trybie odłączenia zasilania. Wewnętrzny układ programowania wzmocnienia (4x lub 6x) zapewnia wyjściowy zakres napięciowy wszystkich ośmiu kanałów wynoszący ±16V w przypadku sygnału bipolarnego lub od 0 do 33 V dla sygnału unipolarnego. Pozwala to wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznych wzmacniaczy, co redukuje koszty oraz miejsce zajmowane na płytce drukowanej o prawie 24 % w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w zautomatyzowanym sprzęcie testującym (ATE), urządzeniach pomiarowych, programowanych sterownikach logicznych (PLC), a także w układach sterowania maszynami i napędami.
 
Najmniejszy na rynku przemysłowym bufor sinusoidalnego sygnału zegarowego od Texas Instruments

Firma Texas Instruments wprowadziła najmniejszy na rynku przemysłowym, czterokanałowy bufor sinusoidalnego przebiegu zegarowego, cechujący się niskim poborem mocy i małym jitterem. Jest to pierwszy układ należący do rodziny buforów sinusoidalnych przebiegów zegarowych. CDC3S04 może zastąpić do trzech indywidualnych, skompensowanych temperaturowo generatorów kwarcowych (TCXO) o tej samej częstotliwości, co pozwala zaoszczędzić niemal o połowę miejsce na płytce drukowanej oraz liczbę elementów. Konstruktorzy mogą wykorzystywać układ CDC3S04 w szerokim zakresie aplikacji mobilnych włączając w to telefony komórkowe (UMTS/WCDMA/GSM), smartfony, mobilne urządzenia internetowe (MID), ultramobilne komputery klasy PC (UMCP), a także urządzenia nawigacyjne i GPS.

09_12_08_ti_dac87x8_chip_small 09_12_08_ti_cdc3s04_chipshot_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy