Automatyka.eu

MSI WindBox MS-9A25 - Uniwersalny komputer BOX PC w promocyjnej cenie

Elmark | Wtorek, 05 styczeń 2010r.

Promocyjna cena 1437 zł netto obejmuje komputer MS-9A25 wraz z 1 GB pamięci RAM, dyskiem twardym 160 GB oraz zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Home.

Msi_ms-9a25_preview
Firma Micro-Star International (MSI) znana jest chyba każdemu użytkownikowi komputera PC który ma jakiekolwiek pojęcie o budowie oraz działaniu komputera. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ firma MSI jest jednym z trzech największych producentów płyt głównych na świecie. Oferta firmy jest bardzo szeroka i obejmuje rozwiązania kierowane do najbardziej wymagających klientów jak np. przemysłowe płyty główne, karty procesorowe oraz komputery typu BOX PC. Jednym z najpopularniejszych produktów MSI kierowanym do profesjonalnych zastosowań jest komputer MS-9A25. Model ten stanowi uniwersalną konstrukcję kierowaną do zastosowań typu Digital Signage, Thin Client, Point of Service, Kontroler PC itp. Tak szerokie spektrum zastosowań możliwe jest dzięki kilku istotnym cechom komputera.

- Duże możliwości rozbudowy:

MS-9A25 posiada trzy sloty na karty mini-PCIe (jeden domyślnie zajęty przez moduł komunikacji bezprzewodowej WLAN 802.11 b/g), dzięki czemu, mimo niewielkich rozmiarów MS-9A25 posiada duże możliwości rozbudowy. Kolejną zaletą komputera jest wbudowane gniazdo na kartę SIM (oczywiście brak simlock’a) umieszczone tuż obok slotu mini-PCIe pod demontowaną klapką na spodniej stronie obudowy. Rozwiązanie to pozwala na rozbudowę komputera o dowolny moduł komunikacji 3G w postaci karty mini-PCIe. Oczywiście producent nie zapomniał o przygotowaniu w obudowie otworu (wyłamywana blaszka) pod zewnętrzną antenę.
 
- Pasywne chłodzenie:
MS-9A25 pracuje pod kontrolą energooszczędnego, a zarazem wydajnego procesora Intel Atom N270 pracującego z częstotliwością 1,6 GHz. Wykorzystana jednostka centralna charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem mocy obliczeniowej do ilości wydzielanego ciepła. Wysoka sprawność procesora pozwala na zastosowanie chłodzenia pasywnego, które mimo swoich małych rozmiarów i masy (masa komputera to tylko 1,08 kg) nie pozwala na przegrzanie komputera nawet przy długotrwałej pracy w „stresie”. Pasywne chłodzenie (będące jednocześnie obudową komputera) sprawia, że komputer pracuje bardzo cicho, ale najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest znaczne wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy. W przypadku zastosowania pasywnego chłodzenia nie ma niebezpieczeństwa awarii systemu spowodowanej uszkodzeniem wentylatora lub zapchaniem układu chłodzenia kurzem (jest to duży problem w przypadku pracy komputera w silnie zapylonym środowisku) i co za tym idzie przegrzania, a następnie uszkodzenia CPU i/lub innych podzespołów komputera. Należy mieć na uwadze, że solidna aluminiowa obudowa dodatkowo zwiększa odporność urządzenia na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Inne cechy:
- 1 x 10/100/1000 Mbps LAN oraz WLAN 802.11 b/g
- 4 x USB 2.0
- 1 x RS232/422/485
- Audio (Line Out, MIC In)  
- Zasilanie pojedynczym napięciem stałym (zasilacz w komplecie)
- Praca w temperaturze od -10°C do 60°C
- Mała waga (1,08 kg) i wymiary (180 x 255 x 19 mm)

Promocja obejmuje komputer MS-9A25 wraz z 1 GB pamięci RAM, dyskiem twardym 160 GB oraz zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Home.
Cena takiego zestawu wynosi 1437 zł netto.


Więcej informacji:
http://www.elmark.com.pl/products/msi/produkt.php?produkt=54

Msi_ms-9a25_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy