Automatyka.eu

Miernik HS-620

Hansford Sensors | Czwartek, 25 marzec 2010r.

Do szerokiej gamy obecnych produktów Hansford Sensors – brytyjskiego producenta rozwiązań służących do monitorowania drgań dołączył nowy przenośny miernik drgań.

Hs-620_preview

 

Miernik HS-620 to kompaktowy, przenośny, cyfrowy przyrząd z podświetlanym wyświetlaczem, służący do ręcznych pomiarów. Przeznaczony jest on dla techników utrzymania ruchu w celu monitorowania poziomu drgań na ważnych maszynach / instalacjach przemysłowych, a także bardzo pomocny w identyfikacji problemów i uniknięciu przyszłych awarii. 

 

Ten nowy zestaw monitorowania drgań stanowi  niezastąpione narzędzie dla inżynierów w monitorowaniu  tendencji zmian poziomu drgań na silnikach, pompach,  przekładniach, wentylatorach i wszystkich maszynach wirnikowych. Miernik jest bardzo poręcznym, łatwym w obsłudze podstawowym narzędziem pomiaru drgań dla diagnostów oraz osób rozpoczynających monitorowanie stanu maszyn w swoich zakładach.

Urządzenie jest zgodne z normą ISO 10816-3 i może mierzyć stan łożysk tocznych, poziom prędkości, przyspieszenia i przemieszczenia drgań, na każdej z czterech grup maszyn wyspecyfikowanych w normie ISO, począwszy od dużych maszyn 300 KW (Grupa 1) do prostych pomp 15 KW (Grupa 4).

 

Miernik umożliwia automatyczne sprawdzenie stanu maszyny zgodnie z wbudowanymi progami poziomów drgań i określa go jako ‘Ok’, ‘Ostrzeżenie’ i ‘ Zagrożenie’. Dodatkowo użytkownik ma możliwość sprawdzenia stanu łożysk tocznych po określeniu prędkości obrotowej maszyny.

 

HS – 620 jest zasilany przez akumulator litowo-jonowy, 

który  zapewnia 48 godzin ciągłej pracy, a o stanie baterii użytkownik jest informowany na wyświetlaczu. Urządzenie automatycznie wyłącza się po 3 minutach w celu oszczędności baterii.

 

Cały  zestaw zapakowany w ochronnej walizce zawiera : miernik drgań, czujnik drgań, stopkę magnetyczną , przystawkę do badania drgań pomiędzy żebrami obudów silników elektrycznych, kabel, ładowarkę sieciową i samochodową, instrukcję obsługi.

 

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową : www.hansfordsensors.pl

Hs-620_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy