Automatyka.eu

Matrox Radient - nowy wysokowydajny frame grabber z przetwarzaniem FPGA

Matrox | Niedziela, 11 kwiecień 2010r.

Dylemat przepustowości danych został rozwiązany: frame grabber Matrox Radient eCL z jednostką FPGA firmy Altera® dostarcza niezwykle wysokiej wydajności w karcie o połowicznej długości.

Radient_preview
Montreal, Kanada, 4 stycznia 2010 - Matrox Imaging pragnie poinformować o rozpoczęciu produkcji frame grabbera Matrox Radient eCL - najnowszego wysokowydajnego frame grabbera Camera Link® z jednostką wstępnego przetwarzania Altera® Stratix®III.

Matrox Radient eCL to rozwiązanie w postaci pojedynczej karty przeznaczone dla współczesnych aplikacji wymagających wykorzystania najwydajniejszych kamer z interfejsem Camera Link®. Karta z interfejsem magistrali PCIe® x8 zapewnia, że dane z najszybszych kamer z zegarem 85 MHz z 10 nurtami zostaną przekazane do jednostki procesora centralnego komputera PC bez żadnych strat i opóźnień. Jej rozmiar w postaci karty o połowicznej długości zapewnia idealne dopasowanie do systemów kompaktowych. Frame grabber Matrox Radient eCL, zoptymalizowany dla aplikacji wielokamerowych, obsługuje do czterech kamer z interfejsem Camera Link® bazowym lub do dwóch kamer z interfejsem Camera Link® pełnym.

Produkcja i inspekcja elektroniki, wytwarzanie wafli półprzewodników oraz obrazowanie medyczne to tylko kilka przykładów aplikacji generujących dużą ilość danych do przetwarzania. Standardowe zadania przetwarzania obrazów jak filtrowanie, transformacje, korekcja powierzchniowa oraz usuwanie martwych pikseli mogą przeciążyć nawet najwydajniejsze jednostki centralne komputerów PC (CPU). Dla tych aplikacji przetwarzanie FPGA na karcie dostarcza wykwintnego rozwiązania dla odciążenia przetwarzania i pozostawienia jednostki CPU wolnej do wykonywania innych zadań.

Jednostka przetwarzania Altera® Stratix®III dostarcza wydajności przetwarzania nieosiągalnej w poprzednich generacjach oraz możliwości dostosowywania do potrzeb użytkowników, która nigdy wcześniej nie była tak prosta i efektywna kosztowo. Dzięki usłudze projektowania FPGA Matrox Imaging, odbiorcy OEM mogą czerpać korzyści z przetwarzania bazującego na FPGA bez wysokich kosztów związanych z wyspecjalizowanymi pracownikami oraz narzędziami rozwojowymi FPGA.

Matrox Radient obsługuje 32- i 64-bitowe wersje systemów operacyjnych Windows® XP/Vista oraz Linux i jest programowany za pomocą wypróbowanych, niezależnych sprzętowo zestawów narzędzi rozwojowych  Matrox Imaging Library (MIL) lub MIL-Lite.

Frame grabber Matrox Radient jest już w sprzedaży i jego cena zaczyna się od 1970,-   (cena OEM dla zakupu pojedynczych sztuk).

Więcej informacji dostępnych w opisie technicznym frame grabbera Matrox Radient eCL:
http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/productlink.pl?radient-ecl


--------------------------------------------------------------------------
Matrox Imaging założone w 1976 roku to wiodący projektant sprzętu i oprogramowania bazującego na komputerach PC dla widzenia maszynowego, analizy obrazów, obrazowania medycznego i nadzoru wizyjnego. Produkty obejmują frame grabbery, procesory wideo, platformy systemów wizyjnych, inteligentne kamery przemysłowe i oprogramowanie rozwojowe. Matrox z siedzibą główną w Montrealu w stanie Quebec w Kanadzie jest prywatnym przedsiębiorstwem z międzynarodowymi biurami w wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hong Kongu.

--------------------------------------------------------------------------
CRI JOLANTA, Zakład Robotyki i Komputerów to czołowy polski dystrybutor komponentów do budowy systemów wizyjnych. Oferowane przez firmę produkty obejmują kamery przemysłowe, kamery inteligentne, kompletne systemy wizyjne, frame grabbery, procesory wideo, karty akwizycji danych i wejść/wyjść cyfrowych, oprogramowanie, obiektywy, oświetlenie, lasery i wiele innych produktów. Dzięki bardzo bogatej ofercie tych produktów możemy sprostać wymaganiom dowolnego zastosowania przemysłowego lub badawczego. Oferowane produkty pochodzą od czołowych i renomowanych światowych producentów. Między innymi na terenie Polski reprezentujemy firmę Matrox Imaging jako ich autoryzowany dystrybutor. Firma CRI Jolanta posiada już 20-letnie doświadczenie w dziedzinie systemów wizyjnych oraz analizie i przetwarzaniu obrazów. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest wielokrotnie doceniane przez wiele znanych polskich firm.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 775 0371, lub poprzez e-mail: info@crijolanta.com.pl, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem: http://www.crijolanta.com.pl

... 
Radient_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy