Automatyka.eu

Doradztwo ws. bezpieczeństwa: Nowa oferta usług firmy Schmersal

Schmersal | Czwartek, 06 maj 2010r.

Grupa Schmersal rozszerza zakres swoich usług o doradztwo ws. bezpiecznego użytkowania maszyn.

Safety_consulting

Nowa, kompleksowa usługa ma pomóc klientom firmy we wdrażaniu i stosowaniu norm i standardów bezpieczeństwa w rzeczywistych warunkach pracy występujących w codziennej praktyce.

W ostatnich miesiącach doświadczeni inżynierowie z niemieckich fabryk i z wielu europejskich filii uzyskali tytuły ekspertów ds. bezpieczeństwa maszyn. W nowym centrum zastosowań (Application Center) ściśle współpracują z menadżerami odpowiedzialnymi za sprzedaż i zarządzenie produktem. W innych krajach (np. w USA i w Chinach) konsultanci uzyskają kwalifikacje we wrześniu 2010 r.

Główne zadanie konsultantów bezpieczeństwa będzie polegać na udzielaniu klientom wyczerpujących odpowiedzi na ich pytania: np. jakiego rodzaju system bezpieczeństwa należy używać, jak system bezpieczeństwa trzeba zintegrować z system kontroli i funkcjonowaniem maszyny, jak optymalnie skonfigurować elektroniczny system bezpieczeństwa, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa i jednocześnie zachować wydajność maszyny?

Ponadto konsultanci bezpieczeństwa realizują jeszcze dwa ważne zadania dla klientów: oceniają poziom wydajności według wymagań normy EN ISO 13849-1 i obliczają rzeczywisty poziom wydajności dla wybranego systemu bezpieczeństwa.

Pierwsze opinie klientów o naszej nowej usłudze są w całości pozytywne. - Wielu naszych klientów chce przekazać ekspertom konfigurowanie systemów bezpieczeństwa zgodnych z regulacjami. Wiążę się to z również z przejęciem przez nich całkowitej odpowiedzialności za to zadanie. Jako jeden ze światowych liderów w produkcji osprzętu bezpieczeństwa, dysponujemy wszechstronnym i praktycznym knowhow w tej dziedzinie. Dzięki przynależności i współpracy z różnymi organizacjami normalizacyjnymi posiadamy również niezbędną, teoretyczną podstawę, niezbędną do opracowywania osłon bezpieczeństwa zgodnych z obowiązującymi normami - mówi Uwe Wiemer, Application Center Manager.

Zakres usługi doradztwa ws. bezpieczeństwa, oferowanej na całym świecie przez firmę Schmersal, będzie stopniowo rozszerzany. Główny celem jest wypracowanie takiego sposobu myślenia o technologii, by - wychodząc poza dotychczasowe spektrum produktów - konfigurować i rozwijać kompleksowe rozwiązania dotyczące techniki bezpieczeństwa.

Jednocześnie oferowane dotychczas przez firmę Schmersal usługi będą realizowane poprzez centrum zastosowań ( Application Center). - Jesteśmy gotowi w każdej chwili podjąć się dodatkowych zadań, takich jak ustawianie parametrów różnego rodzaju kontrolerów lub wprowadzenie modyfikacji do naszego osprzętu bezpieczeństwa na żądanie klienta– to buduje naszą reputację na rynku. Obecnie wszystkie tego typu zadania będą realizowane przez centrum zastosowań. Dzięki centralizacji naszych usług, możemy pracować w sposób bardziej skoncentrowany, zachowując swobodę działania - konieczną dla rozwoju, zarządzania produktem i sprzedażą - zgodnie z naszym hasłem reklamowym „one-stop shop for safety” - tłumaczy Uwe Wiemer.

K.A. Schmersal GmbH
Industrielle Sicherheitsschaltsysteme
Möddinghofe 30
D-42279 Wuppertal
KLÖPPING Heike
Phone : +49 202 64 74 861

Safety_consulting

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy