Automatyka.eu

Przegląd oferty firmy KONTRON

Kontron | Piątek, 11 sierpień 2006r.

KONTRON AG jest producentem najszerszej na świecie gamy komputerów przemysłowych wielu standardów.

Etxexpress_preview
Na ofertę składają się zarówno małe komputery modułowe służące do budowania własnych, dedykowanych rozwiązań jak również gotowe systemy pozwalające na szybkie uruchamianie aplikacji i wprowadzanie ich na rynek. Do głównych odbiorców KONTRON-a należą min. klienci OEM-owi, integratorzy jak również firmy działające w różnego rodzaju segmentach rynku takich jak automatyka, pomiary oraz kontrola, telekomunikacja, medycyna, przemysł rozrywkowy, transport drogowy, kolejowy oraz lotniczy, wojsko oraz wielu innych. Siedziba firmy mieści się w Niemczech. Oddziały narodowe znajdują się w większości krajów europejskich min. w Polsce jak również w Ameryce i Azji. Duża liczba partnerów i dystrybutorów prowadzących swoją działalność na całym świcie pozwala na dotarcie do znacznej ilości potencjalnych odbiorców, poznanie ich potrzeb i zaspokojenie ich w najlepszy możliwy sposób. Właśnie to sprawia że KONTRON od zawsze postrzegany jest jako solidny partner z którym warto kontynuować nawiązaną współpracę.

KONTRON East Europe
z siedzibą w Warszawie jest oddziałem narodowym holdingu KONTRON odpowiedzialnym zarówno za rynek rodzimy jak również rynki europy wschodniej oraz południowo-wschodzniej. Obecnie nasze biuro jest centralą dla następujących państw: Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumuni, Słowenii, Chorwacji, Serbii i Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny. Ulokowanie centrali właśnie w Polsce podyktowane było wieloma względami do których zaliczyć należy min. sąsiedztwo wysoko uprzemysłowionego, bardzo prężnie rozwijającego się rynku europy zachodniej jak również dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Obecnie w samej Polsce zatrudniamy w sumie ponad trzydziestu sprzedawców oraz programistów i inżynierów pracujących w dziale Projektowania i Rozwoju. Od 1993r. posiadamy certyfikat ISO-9001. Aktualną listę referencyjną znaleźć można na naszej nowej, przebudowanej  ale bardzo przyjaznej stronie internetowej.

Obecnie oferujemy następujące linie produktów:
 • laptopy przemysłowe i wojskowe (ruggedyzowane, przystosowane do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur, posiadające szereg certyfikatów typu MIL jak również tempest),
 • systemy napojazdowe,
 • komputery compactPCI (do zastosowań wojskowych – napojazdowych jak również telekomunikacyjnych),
 • komputery AdvancedTCA oraz AMC,
 • monitory i wyświetlacze przemysłowe CRT i TFT 15", 19", 21",
 • konsole (zintegrowane: monitor, klawiatura, urządzenie sterujące touchpad lub trackball, SWITCH 8-portowy),
 • komputery panelowe z ekranami dotykowymi o przekątnych 10", 12", 15", 17", 19",
 • serwery przemysłowe i telekomunikacyjne 1U, 2U,
 • stacje robocze do montażu w stojak 19",
 • komputery Box PC,
 • przemysłowe płyty główne ATX, Micro-ATX, Flex-ATX, Mini-ITX,
 • komputery jednopłytowe, karty procesorowe typu ISA / PISA/ PCI oraz bezmagistralowe,
 • sterowniki PLC, CXC, VME,
 • oprogramowanie narzędziowe PLC,
 • systemy operacyjne czasu rzeczywistego,
 • OPC Serwery,
 • oprogramowanie wizualizacyjne ASPIC,
 • inne.

Komputery panelowe

Komputery panelowe ECO Panel oraz V Panel idealnie nadają się do wizualizacji prostych oraz złożonych procesów przemysłowych. Duża rozpiętość dostępnych procesorów, przekątnych wyświetlaczy, możliwości rozbudowy oraz łatwej zmiany konfiguracji pozwalają na dobór idealnego, dopasowanego do potrzeb projektu urządzenia. Dodatkowym atutem komputerów panelowych KONTRON jest w większości przypadków praca bez wentylatorowa tzw. pasie cooling.
Cechy charakterystyczne oferowanych komputerów panelowych to:
 • wzmacniana matryca TFT z ekranem dotykowym,
 • praca bezwentylatorowa,
 • możliwość użycia dysków flash-owych głównie CompactFlash,
 • wysoki stopień ochrony IP65 od frontu,
 • komplet standardowych interfejsów niezbędnych w aplikacjach przemysłowych,
 • zasilanie 24VDC lub 230VAC,
 • możliwość instalacji popularnych systemów operacyjnych takich jak Windows CE, Windows XP Embedded, Windows 98/XP/2000 oraz Linux,
 • możliwość instalacji oprogramowania wizualizacyjnego typu SCADA min. InTouch, PRO-2000, iFIX,
 • możliwość rozbudowy poprzez wolne sloty PCI lub PC/104,
 • możliwość pracy w sieciach przemysłowych takich jak Profibus, DeviceNet, CANOpen oraz Ethernet,
 • obudowa ze standardowym frontem aluminiowy lub ze stali nierdzewnej,
 • bardzo wysokie wskaźniki pracy ciągłej MTBF oraz MTTR.

Komputery przemysłowe CompactPCI (PICMG 2.16)

Komputery przemysłowe CompactPCI firmy KONTRON charakteryzują się wysoką wydajnością, niezawodnością oraz specjalną mechaniką co dedykuje je do wykorzystywania w systemach napojazdowych jak również wojskowych, telekomunikacyjnych i systemach automatyki przemysłowej.

Systemy oparte o komputery CompactPCI przeznaczone są do zastosowań pomiarowo-kontrolnych, sterowania, wizualizacji, oraz szybkiego przesyłania danych w sieciach ATM i ISDN. Mechanika systemu oparta jest na standardzie Eurokarty o wymiarach 3U i 6U i szerokości kasety 19". Jako złącza zastosowano wysokiej jakości złącza zaciskowe, dostosowane do pracy w warunkach przemysłowych.

Oferujemy następujące kategorie:

- karty procesorów 3U oraz 6U (Pentium lub Power PC):
6U Pentium CPU
3U Pentium CPU
3U Power PC
6U PowerPC

- kasety 3U oraz 6U, magistrale, zasilacze, karty Rear I/O lub kompletne systemy:
6U
3U
Platformy BSP
Karty Rear I/O
Magistrale (backplane)
Zasilacze

- kontrolery graficzne, SCSI oraz Serial-RS:
Graficzne
SCSI
Serial-RS

- kontrolery sieciowe fieldbus, LAN oraz switch-e:
Fieldbus
LAN
Switch-e

- nakładki PMC (hot-swap):
PMC
PMC Mezzanines

- cyfrowe i analogowe karty I/O:
Analog I/O
Digital I/O
 
 
 

Komputery modułowe


Komputery modułowe KONTRON idealnie nadają się do budowania własnych, często specjalizowanych urządzeń elektronicznych typu: kasy fiskalne, drukarki, terminale graficzne czy tekstowe (POS - point of sale / POI point of information), urządzenia pomiarowe, mierniki oraz automaty do gier.
Wszystkie interfejsy standardowego PC wyprowadzone są elektrycznie na różnego rodzaju złączach (w zależności od standardu komputera) co od producenta urządzenia wymaga zaprojektowania i zbudowania własnej, dedykowanej płyty bazowej z wyprowadzonymi fizycznie interesującymi końcowego użytkownika interfejsami oraz ewentualnie z dodatkowymi I/O cyfrowymi czy analogowymi.
Wykorzystanie tego typu komputerów do konstrukcji własnych urządzeń zapewnia elastyczność w doborze mocy obliczeniowej jednostki centralnej a co za tym idzie ceny, możliwość produkcji na zapas tanich płyt bazowych oraz szybkość w tworzeniu i uruchamianiu aplikacji.

Do wszystkich oferowanych standardów komputerów modułowych oferujemy zestawy startowe Starter-Kit umożliwiające łatwe zapoznanie się z ich możliwościami.
Zakup zestawu startowego bardzo często staje się niezbędny dla szybkiego rozpoczęcia pracy nad nowym produktem oraz szybkiego wprowadzenia go na rynek.

Zajmujemy się również projektowaniem oraz produkcją elementów elektronicznych wg. specyfikacji dostarczonej przez klienta.

Obecnie oferujemy następujące standardy komputerów modułowych:

- ETXexpress
- ETX
- X-Board
- DIMM-PC
- E2Brain RISC CPU Modules
- PC/104

Komputery jednopłytkowe PC/104


W zależności od wykonania karty procesorów PC/104 posiadają większość standardowych interfejsów. Dostępne są w zasadzie dwa typowe wykonania kart CPU: z grafiką lub bez grafiki. Rozbudowa systemu następuje poprzez nakładanie kart na kartę procesora. Dodatkowe karty systemu łączone są poprzez magistralę ISA. Kompletny komputer PC/104 i PC/104+ wygląda jak "kanapka " wielowarstwowa. Maksymalnie może być połączonych ze sobą 5 modułów.
Standard PC/104+ jest rozszerzeniem PC/104. W PC/104+ dodano dodatkowo na karcie procesora 32 bitową magistrale PCI 33MHz (66MHz w przyszłości).

W ofercie posiadamy moduły PC/104 oparte o procesory:

- Intel Pentium oraz Celeron
- Intel Pentium MMX
- 386SX
- STPC Vega
- STPC ELITE
- STPC Atlas
- VIA Eden
- AMD Geode GX1
- AMD SC520

W ofercie posiadamy zestawy startowe "Starter-Kit" umożliwiające łatwe i szybkie zapoznanie się ze standardem PC/104.

Monitory TFT


Multimedialne monitory TFT firmy KONTRON o przekątnych 15", 19" oraz 21" zasługują na szczególną uwagę przede wszystkim ze względu na swoje ponad standardowe wyposażenie. Posiadają wejścia sygnału VGA (DSUB15), Video (kompozytowe), DVI i S-Video.
Dzięki takiej różnorodności wykorzystywanych sygnałów znacznie poszerzono obszar zastosowań w/w monitorów. Monitory świetnie sprawdzają się w systemach automatyki, telewizji przemysłowej, studiach telewizyjnych oraz dzięki opcji zasilania z 24V DC w systemach napojazdowych. Wykonanie z opcją ekranu dotykowego umożliwia wykorzystanie go w punktach sprzedaży (POS) czy w punktach informacyjnych (POI).

Najpopularniejszym przedstawicielem tej linii produktów jest monitor KFM15_e posiadający 15" matrycę TFT LCD odznaczającą się bardzo dobrą jasnością: 250 cd/m2 i kontrastem 350:1. Dobre parametry użytkowe zapewniają czysty i wyraźny obraz z monitora, co w połączeniu z bardzo dużym kątem widzenia 150 stopni w poziomie oraz 115 stopni w pionie zapewnia znakomity komfort pracy. Monitor może pracować z maksymalną rozdzielczością 1024 x 768. Przeznaczony jest do montażu w stojak 19" lub do zabudowy w panel. Obudowa jest wykonana ze specjalnego stopu stali antykorozyjnej. Bezawaryjny czas pracy monitora wynosi aż 40 000 godzin (ok. 4,5 roku). Produkt posiada certyfikaty CE oraz FCC, posiada stopień ochrony IP65.

Przemysłowe płyty główne


Przemysłowe płyty główne firmy KONTRON charakteryzują się dużą wydajnością, długą żywotnością oraz długim okresem dostępności konkretnych modeli.

Cechy charakterystyczne oferowanych płyt:

- najnowsze procesory INTEL (Pentium M / Celeron M / Pentuim III), VIA (C3 / EDEN) oraz AMD-GEODE (GX1),
- passive - fanless lub active cooling (w zależności od rodzaju procesora i częstotliwości zegara),
- procesory w wersjach ULP (Ultra Low Power), ULV (Ultra Low Voltage),
- najnowsze chipsety obsługujące min. USB 2.0, szybkie pamięci DDR, kontrolery dysków SATA, soft RAID 0/1,
- zintegrowane, najnowsze, bardzo wydajne chipsety graficzne INTEL (wspieranie aplikacji dwu-monitorowych dual head),
- komplet standardowych interfejsów min. max: 6x USB 2.0, 5x COM, 3x GbEthernet, inne,
(z możliwością rozszerzenia przez dodatkowe nakładki min. JFlex)
- zintegrowane gniazdo Compact Flash (true IDE, możliwość boot-owania),
- sloty ISA oraz PCI,
- zasilanie 5V, ATX,
- LanBoot, DarkBoot, Watchdog, RTC.

Oferowane standardy płyt:

- 3,5" (wymiary: 102 mm x147 mm)
- EPIC (wymiary: 115 mm x 165 mm) - przemysłowy odpowiednik płyt EPIA
- Mini - ITX (wymiary: 170mm x 170 mm)
- Flex - ATX (wymiary: 228,6mm x 190,5mm)
- Micro - ATX (wymiary: 243,8mm x 243,8mm)
- ATX (wymiary: 304,8mm x 243,8mm)


Laptopy przemysłowe i wojskowe

Laptopy przemysłowe i wojskowe firmy KONTRON należą do nielicznych w pełni ruggedyzowanych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku. Każdy z nich niezależnie od konfiguracji zachowuje swoje właściwości odnośnie odporności na odnośnie odporności na wilgoć, zalanie, zapylenie, uderzenia, wibracje, wstrząsy itd.
 
Obecnie w ofercie znajdują się cztery modele laptopów.

- NotePAC Light,
- NotePAC Ultra,
- NotePAC,
- Revolution
 
Z uwagi na swoją różnorodność dedykowane do różnego typu zastosowań.

Cechy charakterystyczne oferowanych laptopów:

- duża wytrzymałość mechaniczna na uderzenia i udary (magnezowa obudowa, innowacyjna mechanika),
- możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -20oC do + 55oC,
- małe wymiary i waga,
- wysoki stopień ochrony IP,
- możliwość rozbudowy,
- komunikacja bezprzewodowa WLAN 802.11g, Bluetooth, GPRS/GSM oraz GPS,
- certyfikaty MIL STD 810 oraz MIL-STD 461 E - tempest (wymagany w aplikacjach wojskowych),
- certyfikaty FCC, CE,
- długi czas pracy na bateriach: do 7 godzin.
 
Więcej informacji:
KONTRON East Europe Sp. z o.o.
Cezary Morawski
cezary.morawski@kontron.pl
V_panel_small V_box_express_small Revolution_small Pc_104_small Notepac_ultra_small Notepac_small Etxexpress_small Kfm15_small Eco-panel_small Cpci_system_cp307_dualcore_small 986lcd_m_mitx_small 889_lcd_atx_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

 • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy