Automatyka.eu

Międzynarodowe Targi Automatyki, Robotyki i Przemysłowego Przetwarzania Obrazu – już w czerwcu w Monachium!

Business Travel & Entertainment | Wtorek, 18 maj 2010r.

8-go czerwca na Nowych Terenach Targowych w Monachium rozpocznie się kolejna edycja targów automatyki i robotyki oraz przemysłowego przetwarzania obrazu.

Hall_b2_robotic_4_automatica2008_male_preview

Tagi:


Wystawa potrwa do 11-tego czerwca, a wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić stoiska firm działających w branży przechodząc przez 5 hal wystawowych.

Targi  Automatica są nietypową imprezą w sektorze przemysłowym łączącą ze sobą automatykę z robotyką i odbywają się w cyklu dwuletnim. W poprzedniej edycji targów w 2008 roku udział w imprezie wzięło 868 wystawców z 41 krajów i prawie 32.000 odwiedzających ze 101 krajów, którzy ocenili targi bardzo pozytywnie. 98% spośród wszystkich odwiedzających poleciłoby targi innym, a 95% zadeklarowała chęć uczestnictwa w kolejnej edycji targów.

Na Nowych Terenach Targowych w dniach 8 – 11 czerwca 2010 r. w pięciu halach o łącznej powierzchni ponad 32.000 m² czołowe firmy z branży przedstawią swoje osiągnięcia z dziedziny:

 • technik montażu i  zastosowania (m.in. stacje  oraz  urządzenia  montażowe, zaopatrzenie,  porządkowanie,  sortowanie, dostarczanie,  wiązanie  w  sieci, transportowanie,  łączenie,  spajanie, znakowanie, mierzenie, kontrolowanie)
 • technik napędowych
 • robotyki
 • sensoryki
 • przemysłowej obróbki obrazu
 • technik sterowania
 • systemów bezpieczeństwa
 • technologii dostaw
 • systemów pozycjonujących
 • oprogramowania
 • usługi i dostawców usług
 • badań i technologii
Targi Automatica niosą ze sobą wiele innowacji i nowości w dziedzinie
automatyzacji. Odwiedzający będą mieli okazję poznać działanie tych nowinek na własne oczy podczas prezentacji i pokazów. Na targach każdy ma możliwość poznania całego łańcucha produkcji oraz najnowszych rozwiązań stosowanych przy produkcji.


AUTOMATICA 2010
to nie tylko przegląd technologii. Uzupełnieniem prezentowanej oferty będą prowadzone przez ekspertów seminaria, fora dyskusyjne, panele oraz kongresy.  Dostarczą one szczegółowych informacji  związanych z przeglądem nowych rynków, trendów i innowacji w całej branży automatyki i mechatroniki. Największe z nich to:
 • Kongres „ISR/ROBOTIK 2010” (07.-09. czerwca), najbardziej znacząca na świecie konferencja poświęcona robotyce. Stworzony w celu wymiany praktycznych doświadczeń oraz do zaprezentowania rozwiązań w dziedzinie automatyzacji 80 referentów i 200 uczestników z całego świata zaprezentują badania z zakresu usług robotyki przemysłowej, komponentów i wyposażenia. Główne tematy kongresu to: techniczne rozwiązania, nowe trendy i potencjał automatyzacji. Uczestnicy będą mieli doskonałą okazję do wzięcia udziału w dyskusjach i  do wymiany doświadczeń z ekspertami  branży robotyki,przemysłu i automatyzacji. Więcej informacji dotyczącego forum znajdziecie Państwo na stronie www.isr-robotik-2010.com.
 • „Service robotics innovation platform” to integralna część targów AUTOMATICA. To tutaj zaprezentują się czołowi producenci i dostawcy robotów z całego świata i przedstawią najnowszy stan międzynarodowej robotyki usługowej. Na łącznej powierzchni 400 m² zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produktów, prototypów i komponentów robotyki usługowej.

Szczegółowy program ramowy dostępny jest na stronie targów (www.automatica-munich.com) w zakładce BESUCHER/VISITORS, a następnie Rahmenprogramm / Supporting programme.
 
Jednym z dodatkowych atutów AUTOMATICI 2010 jest bez wątpienia ich lokalizacja. Miasto Monachium to magnes dla zwiedzających z całego świata, które określane jest często jako „światowe miasto z sercem“, promieniujące bawarskim urokiem i nastrojowością. Goście mają do wyboru wiele teatrów, muzeów, 2 opery  – poza tym niezliczone restauracje oraz słynne ogródki piwne, które w takim wydaniu znajdziemy tylko w Monachium. Niezależnie od wszelkich walorów turystycznych Monachium jest czołowym niemieckim ośrodkiem high-tech.

Monachijskie Tereny Targowe należą do jednych z większych centrów
wystawienniczych  świata.  Targi usytuowane  są  we  wschodnio  -
południowej części  miasta, w pobliżu autostrady A9 4 co znacznie ułatwia podróż samochodem.  Wokół  terenów targowych znajduje się wiele parkingów w tym parking wielopoziomowy.
Odwiedzający podróżujący samolotem korzystają  z  lotniska  im.  Johana Straussa. Jest to drugi co do wielkości port lotniczy Niemiec obsługujący połączenia prawie ze wszystkimi krajami Europy i Świata. Loty z Polski trwają ok 1,5h. W trakcie targów, z lotniska na tereny targowe i z powrotem, kursują specjalne autobusy dla gości targowych. Koszt takiego przejazdu to ok 10 € za przejazd w dwie strony.

Autobusy kursują co pół godziny, a sam przejazd trwa ok 45 min. Z lotniska można też dostać się na targi kolejką (S-bahn) przesiadając się z linii S1 w linię metra U2 lub przesiadając się z linii S8 w U5 a następnie w U2 na stacji Insbrucker Ring.

Centralny  dworzec  kolejowy w Monachium (niem. Hauptbahnhof)
leży  w samym centrum miasta. Umożliwia  to  wszystkim gościom
i zwiedzającym komunikację z każdym punktem w regionie. Wszyscy goście chcący dojechać do centrum targowego powinni korzystać z linii metra U2.

Dla wszystkich odwiedzających Monachium i targi dostępne są plany oraz schematy połączeń komunikacja miejską. Na terenach targowych każdy może otrzymać plan hal targowych. Znajdują się tam również punkty informacyjne, gdzie można otrzymać pomoc i wskazówki.

Bilety wstępu na targi można zakupić na miejscu w kasie w Monachium lub w przedsprzedaży.  Przy dokonaniu wcześniejszej rezerwacji i zakupu biletów ceny biletów są znacznie bardziej atrakcyjne oraz nie musimy tracić czasu na rejestrację przy wejściu na targi. Jeśli zakupią Państwo bilety przez stronę targów (zakup biletów online), wówczas bilety zostają wysłane do Państwa na podany wcześniej adres mailowy. Proszę pamiętać aby otrzymane pliki wydrukować na drukarce laserowej – jest to ważne ze względu na unikatowy kod kreskowy umieszczony na bilecie. Ceny biletów wstępu na AUTOMATICE 2010 kształtują się następująco:

 • bilet jednodniowy: 19,00 €/szt (przedsprzedaż) 29,00 €/szt (kasa)
 • bilet dwudniowy: 29,00 €/szt (przedsprzedaż) 44,00 €/szt (kasa)
 • karnet na całe targi: 39,00 €/szt (przedsprzedaż) 59,00 €/szt (kasa)

Zarówno przy zakupie biletów na określą ilość dni, jak i karnetów, otrzymają Państwo również katalog targowy. Bilety wstępu na targi uprawniają do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w Monachium.

We współpracy z Przedstawicielstwem Targów Monachijskich w Polsce, biuro Business Travel & Entertainment organizuje wyjazdy biznesowe na targi Automatica. Klientom indywidualnym oferujemy noclegi w hotelach i pensjonatach, docelowe przeloty i przejazdy kolejowe, bezprowizyjny zakup biletów wstępu na targi, ubezpieczenie i inne. Dla grup Państwa Gości przygotowaliśmy specjalne programy wyjazdowe, które pozwolą na zwiedzanie targów oraz Monachium, przejażdżki po torach słynnych producentów samochodowych oraz obejrzenie fabryk i kolekcji aut.

W przypadku zainteresowania targami ofertę wyjazdu przygotuje dla Państwa doświadczony Project Manager do spraw wyjazdów targowych – Karolina Syka (karolina@business-travel.pl, +48 22 427 31 78). W przypadku pytań odnośnie targów i wyjazdów na targi zachęcamy do kontaktu.

Źródła:

 1. Przedstawicielstwo Targów Monachijskich w Polsce
 2. http://www.muenchen.de
 3. http://automatica-munich.com
Messe_mŸnchen_entrancehal_l_automatica_2008_male_small Logo_kolor_1_small Hall_b2_robotic_2_automatica_2008_mala_small Panorama2_small Monachium11_small Hall_b2_robotic_4_automatica2008_male_small Messe_m¸nchen_entrance_west_automatica_2008_mala_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

 • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy