Automatyka.eu

Nowość Elesa: uniwersalne wskaźniki poziomu z pływakiem

ELESA+GANTER | Piątek, 28 maj 2010r.

Firma Elesa powiększyła swoją ofertę wskaźników o nowy, uniwersalny rodzaj. Wskaźniki o oznaczeniach HFL/E oraz HFLT/E mogą być stosowane w zbiornikach z brudną cieczą.

Hflt_e_p_c_preview

Pływak, w który są wyposażone, jest odporny na przewodnictwo elektryczne cieczy, w której się znajduje. Dzięki przewidzianej w konstrukcji zmianie ustawień wskaźniki można stosować do pomiaru poziomów minimalnych lub maksymalnych.

Nowe wskaźniki są wyposażone w bagnet umożliwiający pomiar na odcinku 500 mm od maksymalnego poziomu zbiornika. Przycięcie bagnetu wg instrukcji zawartych w danych technicznych pozwala na skrócenie pomiaru nawet do 120mm. Bagnet wykonany z technopolimeru ma naniesione skale umożliwiające dokładne jego przycięcie w zależności od wymaganego poziomu wskazania. Integralną częścią bagnetu jest pływak, wolny od części magnetycznych. Cecha ta sprawia, że nowe wskaźniki są idealne do zbiorników zawierających brudne ciecze, wodę, olej, chłodziwo olejowe, także płyny z opiłkami metalu lub z pianą.

Dodatkowym atutem nowego produktu jest to, że wskaźniki HFLT/E umożliwiają zmianę polaryzacji magnesów (odwrócenie biegunów), przez co mogą być one zastosowane do pomiaru poziomu minimum lub maksimum. Ponadto, by zapewnić pełne bezpieczeństwo, elementy elektroniczne są odizolowane od zbiornika i całkowicie uszczelnione za pomocą spawania ultradźwiękowego.

Podstawowe cechy nowego produktu to:

  • korpus wykonany z techno polimeru na bazie poliamidu,
  • wtyk z czujnikiem (stopień ochrony IP 65 zgodnie z tabelą UNI 529)
  • bagnet - tuba ze stali nierdzewnej AISI 304 w modelu HFL/E i tuba z technopolimeru na bazie poliamidu w modelu HFLT/E,
  • pływak wykonany z gumy syntetycznej NBR w modelu HFL/E lub z technopolimeru na bazie poliamidu w modelu HFLT/E,
  • ciągła temperatura pracy nowych produktów wynosi 80°C.

Wskaźniki HFL/E dostępne są w dwóch wersjach: z obwodem normalnie otwartym przy wskazaniu poziomu minimum, lub z obwodem normalnie zamkniętym przy wskazaniu poziomu maksimum. Klienci mają również możliwość wyboru pomiędzy dwoma dostępnymi wersjami montażu: z gwintowanym łącznikiem (do bezpośredniego montażu) lub z kołnierzem i otworami do montażu za pomocą śrub.

***
ELESA+GANTER

Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.

ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.

Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.

Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie: www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony: www.elesa-ganter.info.pl.

Dodatkowych informacji udziela:
Filip Granowski
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
email: fg@elesa-ganter.com.pl
www.elesa-ganter.pl
www.elesa-ganter.info.pl

 

Hflt_e_p_c_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy