Automatyka.eu

dwumodułowe punkty dostępowe Industrial Hotspots

ProSoft Technology | Piątek, 25 czerwiec 2010r.

Firma ProSoft Technology rozszerza swoją ofertę rozwiązań zgodnych ze standardem 802.11n o dwa dwumodułowe punkty dostępowe Industrial Hotspots.

Prosofttechn_a01w-02_rlx-ih2n-ant_300dpi_885x766

Firma ProSoft Techology (reprezentowana przez RAControls Sp. z o.o. - www.racontrols.com.pl) opracowała dwa nowe rozwiązania wykorzystywane w przemysłowej komunikacji bezprzewodowej, zgodnej ze standardem 802.11n. Są to punkty dostępowe (z dwoma modułami radiowymi) z serii Industrial HotspotsTM - jeden z modeli występuje w obudowie wodoszczelnej (typu IP 67). Rozwiązanie to pozwoli inżynierom automatykom lepiej wykorzystywać możliwości szybkich sieci bezprzewodowych. Użycie dwóch modułów radiowych w jednym urządzeniu pozwala na transmisję na większe odległości, polepsza jej jakość bardziej niż przy użyciu repeater'ów i umożliwia jednoczesne wykorzystanie dwóch kanałów np. jednego do sterowania procesami automatyki, a drugiego do prac konserwacyjnych - bez wpływu na niezawodność transmisji...

Nowe przemysłowe moduły radiowe RadioLinx®, przeznaczone głównie do automatyki przemysłowej, są zgodne ze standardem IEEE-802.11n, zapewniają dużą wydajność i szybkość sieci bezprzewodowych. Ponadto gwarantują niezawodność i stabilność działania sieci nawet tam, gdzie kłopotliwe jest stosowanie tradycyjnych rozwiązań bezprzewodowych, np. w gęsto zabudowanej przestrzeni, z wieloma ruchomymi urządzeniami.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii nowe urządzenia zapewniają dużą elastyczność pracy i wydajność w zastosowaniach przemysłowych i produkcyjnych. W skrócie - rozwiązania zgodne ze standardem 802.11a/b/g, doskonale nadają się do typowych zastosowań, natomiast te oparte o standard 802.11n pozwalają na stworzenie środowiska sieciowego w bardzo trudnych warunkach i oferują większą funkcjonalność w szerokim zakresie zastosowań.

Pełen zakres rozwiązań RadioLinx Industrial 802.11n składa się teraz z jednego punktu dostępowego (z jednym modułem), z jednego klienta sieci (z jednym modułem) oraz z dwóch punktów dostępowych (z dwoma modułami) – w tym z jednego w obudowie wodoszczelnej.

Rozwiązanie 802.11n Dual Industrial Hotspot to dwa moduły radiowe w jednym urządzeniu wymagającym pojedynczego połączenia Ethernet.

Dwa moduły radiowe mogą być zastosowane zamiast repeater’a do zwiększenia zasięgu sieci bez jednoczesnego ograniczenia prędkości.

Rodzina RadioLinx 802.11n umożliwia transmisję zgodną z wymagającymi protokołami przemysłowymi (dzięki funkcji »reliable I/O message delivery» - wiarygodnego dostarczania wiadomości I/O). Dzięki VLAN (Virtual Local-Area-Network - wirtualna sieć lokalna) możliwa jest segmentacja ruchu sieciowego – jedno połączenie jest wykorzystywane do obsługi procesów automatyki, a drugie w tym samym czasie do programowania lub konserwacji systemu, nie wpływając na obsługę procesu produkcyjnego.

Nowe moduły radiowe są wyposażone w maksymalnie trzy anteny i korzystają z technologii MIMO (Multiple Input, Multiple Output) opartej o zjawisko wielodrogowości sygnału (spowodowane głównie odbiciami od metalowych części i różnych przeszkód ). Dzięki temu możliwy jest szybki transfer danych (do 300 Mb/s) i znakomita wydajność w środowisku przemysłowym.

Do konfigurowania i monitoringu sieci bezprzewodowych opartych o rozwiązania 802.11n Industrial Hotspot przeznaczone jest darmowe narzędzie »RadioLinx WirelessN Discovery».
Pozwala ono przeglądać topologię sieci, przypisywać adresy IP poszczególnym urządzeniom, dokonywać diagnostyki sieci, aktualizować oprogramowanie firmowe (firmware) oraz wykrywać wszelkie urządzenia w sieci zgodne z 802.11. Użytkownik może wybrać automatyczną lub manualną konfigurację sieci (można nadać priorytet lub ustawić na stałe); dostępna jest funkcja samonaprawy sieci ( self-healing ) i zastosowanie redundancji dla zachowania niezawodności dużych sieci.

Urządzenia z rodziny RadioLinx 802.11n Industrial są przeznaczone do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur (od -40 oC do + 75 oC ) i w strefach niebezpiecznych (ATEX strefa 2). Ponadto są odporne na wstrząsy i silne wibracje, przystosowane do montażu na szynie DIN, zasilane w trybie Power over Ethernet oraz mogą jednocześnie działać jako mostek/repeater/punkt dostępowy.

Tak jak inne rozwiązania 802.11 RadioLinx, nowa rodzina urządzeń jest zgodna ze standardem 802.11i oraz protokołem RADIUS, umożliwiającym scentralizowane zarządzanie polityką bezpieczeństwa. Mechanizm Quality of Service (QoS), nadający priorytety danym, wspiera również aplikacje działające w tle, takie jak VoIP (Voice over IP) oraz transmisję wideo.

Kompatybilne z istniejącymi rozwiązaniami 802.11 RadioLinx nowe urządzenia zgodne ze standardem 802.11n poprawiają wydajność w zastosowaniach wymagających dużej przepustowości i szybkiej transmisji pakietowej. Poprawiają także jakość przesyłanego sygnału i zwiększają jego zasięg w trudnych środowiskach, takich jak np. otoczenie przemysłowe z wieloma ruchomymi elementami.

ProSoft Technology® projektuje przemysłowe rozwiązania komunikacyjne, które płynnie łączą ze sobą różne produkty automatyki. Firma ProSoft Technology jest silnie zdywersyfikowaną, przyjazną klientowi globalną organizacją kładącą nacisk na jakość i łatwość użytkowania. Produkty firmy — obejmujące wbudowane moduły komunikacyjne sterowników PLC/PAC, niezależne bramki dla poszczególnych protokołów oraz szeroki wachlarz odpornych na zakłócenia i sprawdzonych w zastosowaniach obiektowych rozwiązań bezprzewodowych — można znaleźć w aplikacjach pracujących w różnych obszarach rynku przemysłowego.

www.prosoft-technology.com

RAControls Sp. z o.o.
ul. Kościuszki 112
Katowice 40-519
KRZYSZTOF HAJZYK
Phone : +48 (32) 788 77 18
Fax : +48 (32) 788 77 10
khajzyk@racontrols.com.pl

Prosofttechn_a01w-02_rlx-ih2n-ant_300dpi_885x766

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy