Automatyka.eu

Uniwersalny system mocowania czujników

ELESA+GANTER | Wtorek, 10 sierpień 2010r.

Firma GANTER wprowadziła na rynek nową linię elementów konstrukcyjnych umożliwiających łatwe zamocowanie i regulację czujników, fotokomórek itp.

Uniwersalne_laczniki_ganter_preview

Tagi:


System ten bazuje na profilach okrągłych i kwadratowych oraz zestandaryzowanych elementach łączących, dających możliwość tworzenia elastycznych układów mocowania i regulacji.

Precyzyjnie wykonane łączniki z wysoko wytrzymałego aluminium zapewniają maksymalną stabilność połączeń profili przy stosunkowo niewielkich wymiarach i masie własnej takiej konstrukcji. Zapewnia to dużą stabilność układu nawet w środowiskach, w których występują działania silnych drgań i wibracji.

Oferowane pręty i profile (kwadratowe i okrągłe), wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne są również standardowo w wersji z wygrawerowaną laserowo na ich powierzchni precyzyjną skalą. Umożliwiają one łatwiejsze ustawienie oraz późniejszą regulację zamocowanego czujnika.

Oprócz samych elementów konstrukcji uchwytu dostępne są tu również zestandaryzowane oprawki i płyty montażowe do całego szeregu czujników i fotokomórek. Ułatwia to znacznie montaż całego układu regulacji, eliminując konieczność dorabiania dodatkowych elementów łączących.

Materiały wykorzystane do produkcji poszczególnych elementów tej grupy:

  • korpusy łączników – aluminium,
  • śruby zaciskowe, zestawy zaciskowe – stal nierdzewna
  • pręty i profile – stal nierdzewna,
  • oprawki i płyty montażowe – stal nierdzewna

zostały dobrane w sposób, który umożliwia ich stosowanie również tam, gdzie wymagania środowiskowe lub prawne wymuszają stosowanie elementów odpornych na korozję.

ELESA+GANTER
Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.
ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.
Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie: www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony: www.elesa-ganter.info.pl.
Dodatkowych informacji udziela:

Filip Granowski
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47

 

Uniwersalne_laczniki_ganter_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy