Automatyka.eu

Monitoring przepływu sprężonego powietrza poprzez Ethernet w fabryce LG

NaviNet | Piątek, 17 wrzesień 2010r.

W fabryce LG, w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych, sprężone powietrze jest szeroko wykorzystywane w procesach produkcyjnych.

Esp901_large_preview

Tak, jak w przypadku prądu, gazu, wody itp., istnieje potrzeba dokładnych pomiarów ilości zużytego, sprężonego powietrza.

Do pomiarów stosuje się różnego typu przepływomierzy powietrza. Urządzenie takie może podawać chwilowe wartości przepływu na zintegrowanym wskaźniku lub dodatkowo udostępniać dane poprzez wbudowany interfejs.

W LG, jednym z problemów był brak możliwości pomiarów sprężonego powietrza. Wychodząc naprzeciw potrzebom, firma Vector dostarczyła odpowiedni przepływomierz z interfejsem RS-485, który został zamocowany na głównej magistrali,  przesyłającej sprężone powietrze ze sprężarkowni do hal produkcyjnych. Następnie firma NaviNet, podjęła się udostępnić informacje z przepływomierza w zakładowej sieci ethernet. W tym celu, zastosowano ethernetowy serwer szeregowy ESP901 firmy B&B Electronics. 2 żyłowy interfejs RS-485 przepływomierza, połączono z portem szeregowym w serwerze ESP901, który został połączony z ogólnozakładowa siecią  LAN poprzez wbudowany port ethernet 10/100 Mbps. Proces zakończyła odpowiednia konfiguracja ESP901 oraz instalacja oprogramowania do akwizycji i prezentacji danych oraz do monitorowania przepływu powietrza, na dedykowanym PC. Program ten umożliwia również archiwizowanie logów z przepływomierza do późniejszej analizy. Dzięki specjalnym sterownikom i wbudowanemu serwerowi www ESP901, możliwe jest "podglądanie" przepływomierza z dowolnego komputera w sieci LAN lub poprzez internet, za pomocą przeglądarki internetowej.

Informacja o zastosowanym urządzeniu:

ESP901 - serwer szeregowy 1 portu RS-232/422/485

ESP901 to jednoportowy serwer portu szeregowego do sieci Ethernet. Port szeregowy może pracować jako RS-232/422/485. 

Główne cechy, które zadecydowały o jego wyborze:
 
 Cechy:  Korzyści:
 Port ethernet: 10/100 Mbps
 Umożliwia podłączenie do switcha sieci LAN
 Uniwersalny port szeregowy  RS-232/422/485 wybierany software'owo
 Zakres temp.pracy: od 0°C do +55°C  Wysoka temperatura w sprężarkowni
 Niewielkie wymiary: 5,1x 7,6x 2,5 cm  Mało miejsca w szafce sterowniczej
 Uniwersalny montaż  Na panelu lub szynie DIN
 5 lat gwarancji
 Niezawodna praca i wysoka jakość wykonania

111_small Esp901_large_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy