Automatyka.eu

FlexNet usprawnia produkcję elektrycznych samochodów Tesli

Apriso | Wtorek, 21 wrzesień 2010r.

Oprogramowanie Apriso zapewni precyzję i elastyczność produkcji zaawansowanych wyrobów Tesli. FlexNet przyczyni się do rozwoju ekologicznych technologii i produktów.

Tesla_model_s5_preview

Tagi:


Tesla Motors wybrała oprogramowanie FlexNet do wspierania procesu produkcji zaawansowanych akumulatorów litowo-jonowych i komponentów, które będą wykorzystywane w zapowiadanym na 2012 r. elektrycznym samochodzie Tesli nazwanym Model S.
FlexNet to system klasy MES (Manufacturing Execution System) autorstwa Apriso. Zapewnia on kontrolę produkcji w czasie rzeczywistym, co umożliwia producentom  dopasowanie podaży do popytu. Rozwiązanie Apriso odpowiada za nadzór całego cyklu produkcyjnego.


Wzorzec eko-auta

- Tesla dostarcza wyjątkowo dobrze zaprojektowane i zaawansowane produkty, zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Wszystko po to, by marka Tesla stała się punktem odniesienia dla producentów wszystkich pojazdów elektrycznych. Stale rozszerzamy innowacyjne działania, a stabilna platforma Apriso daje nam elastyczność niezbędną do szybkiego wdrażania nowych funkcji i technologii  produkcyjnych. - powiedział Jim Dunlay, wiceprezes ds. technicznych i produkcji, Tesla Motors.Tesla projektuje i produkuje dla klientów na całym świecie pojazdy elektryczne, oraz litowo-jonowe akumulatory służące do ich napędu. W Palo Alto w Kalifornii powstało już ponad 1200 elektrycznych samochodów sportowych Tesla Roadster.  To pierwszy  pojazd elektryczny dostępny dla masowych odbiorców.


Płynne wsparcie

- Jednym z największych wyzwań stojących przed producentami pojazdów elektrycznych jest ciągły, dynamiczny rozwój technologii. W ekspresowym tempie pojawiają się nowe generacje akumulatorów i baterii. Dla producentów ważne jest płynne wprowadzenie tych innowacji do produkcji. Nasze partnerstwo z Teslą to kolejny przykład obecności Apriso w przemyśle wykorzystującym zaawansowane technologie. Jesteśmy zaszczyceni wprowadzając w Tesli system zarządzania produkcją. FlexNet zapewni przejrzystość procesów produkcyjnych i łańcucha dostaw. Wspomoże Teslę w utrzymaniu wiodącej pozycji rynkowej w produkcji baterii i projektowaniu pojazdów elektrycznych.- powiedział Fred Thomas, Industry Director Apriso.

Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Na początku pracę w krakowskim biurze zaczynało 6 osób. Obecnie polski oddział podzielony jest na trzy departamenty. Jeden specjalizuje się we wdrożeniach, pozostałe udzielają wsparcie techniczne firmom z Europy i Azji i prowadzą działania badawczo-rozwojowe. Głównym produktem Apriso jest system FlexNet, który zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią lean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę  HYPERLINK "http://www.apriso.com.pl/"www.apriso.com.pl

Tesla_model_s5_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy