Automatyka.eu

Przenośny miernik drgań potrafi teraz również mierzyć temperaturę

Hansford Sensors | Piątek, 15 październik 2010r.

Do oferty Hansford Sensors, brytyjskiego producenta czujników drgań obecnego na rynku polskim już od roku, oprócz wprowadzonego niedawno miernika drgań HS-620 dołączył właśnie kolejny model.

Hs-630-01_preview

Nowy HS-630 posiada wszystkie funkcje swojego poprzednika i  dodatkowo został on wyposażony w laserowy czujnik do bezkontaktowego pomiaru temperatury.

Przeznaczony dla inżynierów utrzymania ruchu do monitorowania poziomu drgań i temperatury ważnych maszyn i urządzeń, pomocny w znalezieniu potencjalnych problemów 
i wyeliminowaniu przyszłych awarii instalacji/urządzeń.

Nowy zestaw okazuje się niezastąpiony dla inżynierów w zakresie monitorowania trendów drgań i temperatury na silnikach, pompach, przekładniach, wentylatorach oraz wszelkich maszynach wirnikowych. Idealny jako podstawowe narzędzie, którego mobilność oznacza, 
że pomiary mogą być podejmowane na miejscu w odległych częściach zakładu. 
Urządzenie jest zgodne z normą ISO 10816-3 i może mierzyć  stan łożysk tocznych, poziomy prędkości, przyspieszenia i przemieszczenia drgań, na każdej z czterech grup maszyn wyspecyfikowanych w normie ISO, począwszy od dużych maszyn 300 KW (Grupa 1) do prostych pomp  15 KW (Grupa 4).

Miernik umożliwia automatyczne sprawdzenie stanu maszyny zgodnie z wbudowanymi progami poziomów drgań i określa go jako ‘Ok’, ‘Ostrzeżenie’ i ‘ Zagrożenie’ .

HS – 630  jest zasilany przez akumulator litowo-jonowy, który  zapewnia 48 godzin ciągłej pracy, a o stanie baterii użytkownik jest informowany na wyświetlaczu Słuchaj.Zapis fonetyczny
Zestaw zawiera: miernik drgań/temperatury, czujnik drgań, kabel połączeniowy, podstawkę magnetyczna oraz szpic, ładowarkę sieciową i samochodową, instrukcję obsługi, walizkę.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową : www.hansfordsensors.pl

Hs-630-01_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy