Automatyka.eu

Wysokowydajny adapter grafiki Matrox Orion HD obsługuje pozyskiwanie wideo SD i HD

Matrox | Niedziela, 14 listopad 2010r.

Wysokowydajny adapter grafiki Matrox Orion HD obsługuje pozyskiwanie wideo SD i HD oraz wyjście wideo SD i HD włącznie z rozdzielczością 1080p/60.

Orionhd_preview
25 maja 2010, The Vision Show, Boston, MA - Matrox Imaging zapowiada Matrox Orion HD, kartę graficzną i kartę pozyskiwania obrazów wideo obsługującą wejścia i wyjścia wideo standard i high definition, włącznie z rozdzielczością 1080p/60.

Orion HD pozyskuje obrazy z dwóch niezależnych cyfrowych lub analogowych źródeł wideo HD i może wyprowadzić te strumienie wideo, które mogą być w różnych formatach, na ekran. Dzięki wsparciu dla różnych interfejsów i elastycznemu podłączaniu, karta ta może przełączać się pomiędzy sygnałami SDI, DVI-D, RGB, CVBS (do trzech) i YPrPb na każdej niezależnej ścieżce. To umożliwia pozyskiwanie i wyświetlanie różnych formatów: SD (NTSC i PAL), HD (720p, 1080i i 1080p) lub typowych rozdzielczości PC do 1920x1200 pikseli.

Dzięki kontrolerowi graficznemu zaprojektowanemu przez firmę Matrox, Orion HD działa jako pierwsze lub drugie urządzenie wyświetlające. Pozyskany obraz wideo i obrazy są wyświetlane na ekranie komputera lub na oddzielnym monitorze przeznaczonym wyłącznie dla aplikacji. Obsługiwane jest także opcjonalne dodawanie standardowych opisów graficznych.

Dla sprostania wymaganiom archiwizacji i odtwarzania wielu strumieni wideo, Matrox Orion HD wprowadza zwiększoną ilość pamięci buforowej na karcie oraz interfejs hosta PCI(R) x16. Ta karta graficzna jest w pełni obsługiwana przez Matrox Imaging Library (MIL) - narzędzie rozwojowe aplikacji dla 32/64-bitowego Microsoft(R) Windows(R) 7.

Więcej informacji dostępnych w opisie technicznym frame grabbera Matrox Orion HD: http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/productlink.pl?orionhd--------------------------------------------------------------------------
Matrox Imaging założone w 1976 roku to wiodący projektant sprzętu i oprogramowania bazującego na komputerach PC dla widzenia maszynowego, analizy obrazów, obrazowania medycznego i nadzoru wizyjnego. Produkty obejmują frame grabbery, procesory wideo, platformy systemów wizyjnych, inteligentne kamery przemysłowe i oprogramowanie rozwojowe. Matrox z siedzibą główną w Montrealu w stanie Quebec w Kanadzie jest prywatnym przedsiębiorstwem z międzynarodowymi biurami w wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hong Kongu.

--------------------------------------------------------------------------
CRI JOLANTA, Zakład Robotyki i Komputerów to czołowy polski dystrybutor komponentów do budowy systemów wizyjnych. Oferowane przez firmę produkty obejmują kamery przemysłowe, kamery inteligentne, kompletne systemy wizyjne, frame grabbery, procesory wideo, karty akwizycji danych i wejść/wyjść cyfrowych, oprogramowanie, obiektywy, oświetlenie, lasery i wiele innych produktów. Dzięki bardzo bogatej ofercie tych produktów możemy sprostać wymaganiom dowolnego zastosowania przemysłowego lub badawczego. Oferowane produkty pochodzą od czołowych i renomowanych światowych producentów. Między innymi na terenie Polski reprezentujemy firmę Matrox Imaging jako ich autoryzowany dystrybutor. Firma CRI Jolanta posiada już 20-letnie doświadczenie w dziedzinie systemów wizyjnych oraz analizie i przetwarzaniu obrazów. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest wielokrotnie doceniane przez wiele znanych polskich firm.


Więcej informacji: http://www.crijolanta.com.pl

Orionhd_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy