Automatyka.eu

System telefonów alarmowych dla największego mostu wiszącego w Europie

http://tekniska.pl/ | Wtorek, 14 grudzień 2010r.

Most nad cieśniną Wielki Bełt łączy Danię z siecią europejskich dróg i linii kolejowych. Każdego roku korzysta z mostu około 11 milionów pojazdów i 8,3 miliona pasażerów kolei.

70829_dania_wielki_belt_miedzy_nyborg_a_korsor_preview
Zainstalowana ostatnio, nowa światłowodowa sieć szkieletowa posiada przepustowość 2 x 1 Gbit/s i zapewnia wydajną transmisję danych dla kamer CCTV, stacji pogodowych i nowego systemu telefonów alarmowych, wykorzystujących technologię telefonii IP. Aby zapewnić sprawną komunikację między telefonami alarmowymi a światłowodową siecią szkieletową, firma A/S Storebælt wybrała solidny ekstender ethernetowy Wolverine firmy Westermo.

Ponieważ most był użytkowany już ponad 10 lat, należało zmodernizować systemy bezpieczeństwa. Stara sieć szkieletowa miała przepustowość rzędu 2 Mbit/s i choć była ona wystarczająca, sieć nie mogła już być obsługiwana. Zainstalowana ostatnio nowa światłowodowa sieć szkieletowa posiada przepustowość 2 x 1 Gbit/s i zapewnia wydajną transmisję danych dla kamer CCTV, stacji pogodowych i nowego systemu telefonów alarmowych wykorzystujących technologię telefonii IP.

Stary system telefonów alarmowych był niewystarczający z kilku powodów. Po pierwsze obudowa, w której znajdowała się słuchawka telefonu, nie była odporna na panujący tu surowy klimat. Po dziesięciu latach opierania się zmiennym warunkom pogodowym, obudowy były tak skorodowane, że uniemożliwiały korzystanie z telefonu.

Zainstalowano nowe telefony alarmowe wykonane ze stopu aluminium, które są bardziej odporny na surowe warunki pogodowe. Aby połączyć telefony alarmowe z siecią szkieletową firma A/S Storebælt wybrała solidny ekstender ethernetowy Wolverine DDW-222 firmy Westermo. DDW-222 korzysta z technologii SHDSL wykorzystującej kable typu skrętka i zapewniającej przepustowość rzędu 15,3 Mbit/s. Jego wielką zaletą jet możliwość korzystania z istniejącego już okablowania, co znacząco obniża koszty instalacji. Również w tym przypadku wykorzystano okablowanie starego systemu telefonów alarmowych, oszczędzając w ten sposób duże kwoty.

Na całej długości obu mostów zainstalowano 31 DDW-222, które z jednej strony są podłączone do dwóch telefonów alarmowych, z drugiej zaś do sieci szkieletowej. Oprócz tego, że DDW-222 doskonale pasował do tego projektu, decyzja o jego wykorzystaniu została podjęta w oparciu o pozytywne rezultaty uzyskane we wcześniejszych realizacjach oraz referencje, mówiące iż jest to produkt solidny, łatwy w użyciu i bezproblemowy.

więcej w PDF

więcej o DDW-222

Bridge01_small Ddw-222_small 70829_dania_wielki_belt_miedzy_nyborg_a_korsor_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy