Automatyka.eu

Aplikacja WAS intuicyjna jak smartfon

Weiss | Piątek, 07 styczeń 2011r.

Weiss rozwija intuicyjny interfejs użytkownika dla produktów mechatronicznych.

Weiss_was_monitor_cmyk
Realizując strategię rozwoju produktów mechatronicznych, firma Weiss GmbH kładzie większy nacisk na intuicyjność obsługi i łatwość konfiguracji swoich produktów oraz systemów. Firma Weiss z siedzibą w Buchen (Niemcy) od wielu lat jest jednym z najbardziej liczących się dostawców obrotowych stołów podziałowych i elementów automatyki. Jej obecna strategia to logiczna konsekwencja wieloletniego zaangażowania firmy w ciągły rozwój produktów.

W ostatnich latach firma poświęciła wiele wysiłku, aby sprostać globalnym wymaganiom z zakresu automatyki, opracowując rozwiązania łączące wysoką wydajność z uniwersalnością i elastycznością użytkowania, które można szybko i łatwo rekonfigurować w taki sposób, aby współdziałały z nowymi wersjami produktów bez potrzeby dokonywania skomplikowanych ustawień. Cel ten został osiągnięty dzięki wykorzystaniu potencjału i doświadczeń spółki w interdyscyplinarnych procesach produkcyjnych. Połączenie wiedzy technologicznej z zakresu budowy maszyn, elektrotechniki i informatyki pozwoliło firmie opracować złożone i wyrafinowane produkty o bardzo dużej wydajności.

"Od samego początku skupiliśmy się na opracowywaniu inteligentnych rozwiązań obsługujących nawet najbardziej skomplikowane zadania produkcyjne, które jednocześnie są łatwe w obsłudze - również dla operatorów bez rozbudowanej wiedzy interdyscyplinarnej. Nasz intuicyjny interfejs operatora - przeznaczony do obsługi skomplikowanych technologii - wzoruje się w mniejszym lub większym stopniu na rozwiązaniach wykorzystywanych w smartfonach" - wyjaśnia Uwe Weiß, wspólnik zarządzający spółką.

Firma opracowała swoje własne oprogramowanie o nazwie WAS (Weiss Application Software). Jest to eleganckie rozwiązanie spełniające wszelkie wymagania interfejsu człowiek - maszyna. Interfejs WAS oparty o system Windows pozwala generować i konfigurować programy sterujące ruchem wykorzystywane we wszystkich programowalnych przez użytkownika produktach firmy Weiss. Innymi słowy oprogramowanie ograniczyło nakład pracy inżynierów konieczny do integracji systemu.

Aplikacja WAS jest szczególnie przydatna dla małych i średnich producentów maszyn specjalistycznych, którzy do tej pory musieli zlecać firmom zewnętrznym opracowywanie oprogramowania sterującego, ze względu na brak własnego doświadczenia w tej złożonej kwestii. WAS ułatwia mniejszym firmom samodzielną integrację elementów automatyki produkowanych przez Weiss, między innymi dzięki wygodnemu trybowi uczenia. Program jest także przydatny dla dużych odbiorców produktów firmy Weiss, pomagając im w ograniczeniu nakładów na programowanie, co pozwala zmniejszyć koszty cyklu życia produktów. Programowalne komponenty produkowane przez firmę Weiss wymagają znacznie mniejszego nakładu pracy koniecznego do wstępnej konfiguracji - wystarczy dzień pracy 1 lub 2 inżynierów.

Filozofia wytwarzania produktów firmy Weiss i jej zaangażowanie w upraszczanie obsługi wspiera firmy, które chcą spełniać oczekiwania swoich klientów co do elastyczności pracy i wydajności produktów, a jednocześnie nie posiadają wystarczającego doświadczenia interdyscyplinarnego. Filozofia ta pozwala także chronić firmy przed nieprzewidzianymi kosztami integracji produktów Weiss z ich systemami.

Weiss_was_monitor_cmyk

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy