Automatyka.eu

Unikaj błędów w obrazach z kamer - odpowiednie filtry dla triangulacji 3D!

Laser Components | Środa, 09 marzec 2011r.

Filtry pasmowo-przepuszczające gwarantują najwyższą jakość obrazów, kiedy są używane z modułami laserowymi do oświetlania obiektów.

D58a06_band-pass_filters_guarantee_the_highest_imaging_quality_when_using_laser_modules_to_illuminate_an_object_preview

Filtry pasmowo-przepuszczające w przetwarzaniu obrazów są wykorzystywane głównie do poprawy sygnału z kamery. Dla uniknięcia błędów w obrazie, długość fali filtru jest wybierany tak, aby odpowiadał długości fali źródła światła. Celem jest dostarczenie do kamery tylko takiej porcji światła, jaka jest niezbędna do wykonania pomiarów. Otaczające światło jest automatycznie blokowane z pomocą filtrów pasmowo-przepuszczających.

Poprzez połączenie filtrów pasmowo-przepuszczających z nową serią modułów laserowych FLEXPOINT® MV firmy Laser Components może być osiągnięte idealne oświetlenie. Centralna długość fali linii laserowej może być filtrowana z transmisją większą niż 90%. Poprzez użycie pojedynczego podłoża i trwałego pokrycia można rzeczywiście uniknąć zamglonych obrazów.

Filtry MV sa dostępne dla takich źródeł światła jak LEDy lub lasery z centralną długością fali od 395 nm do 785 nm.

Instalacja w systemie.
Filtry mogą być dostępne jako niemontowalne modele i mogą być umieszczone pomiędzy kamerą i obiektywem (typowo o średnicy 24.4 mm) lub mogą być umieszczone z przodu obiektywu za pomocą pierścienia mocującego (z dostępnymi mocowaniami od M22.5 do M105).


------------------------------
Firma LASER COMPONENTS jest wyspecjalizowana w rozwoju, wytwarzaniu i sprzedaży komponentów i usług dla przemysłu laserowego i opto-elektronicznego. Firma obsługuje swoich klientów od 1982 roku poprzez biura sprzedaży rozlokowane na całym świecie. Własna produkcja w sześciu lokalizacjach w Niemczech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się od 1986 roku i zaspokaja około połowy obrotu firmy. Obecnie firma, bazująca na biznesie rodzinnym zatrudnia około 120 pracowników na całym świecie.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +49 8142 2864-0, lub poprzez e-mail: info@lasercomponents.com, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem: http://www.lasercomponents.com

------------------------------
CRI JOLANTA, Zakład Robotyki i Komputerów to czołowy polski dystrybutor komponentów do budowy systemów wizyjnych. Oferowane przez firmę produkty obejmują kamery przemysłowe, kamery inteligentne, kompletne systemy wizyjne, frame grabbery, procesory wideo, karty akwizycji danych i wejść/wyjść cyfrowych, oprogramowanie, obiektywy, oświetlenie, lasery i wiele innych produktów. Dzięki bardzo bogatej ofercie tych produktów możemy sprostać wymaganiom dowolnego zastosowania przemysłowego lub badawczego. Oferowane produkty pochodzą od czołowych i renomowanych światowych producentów. Między innymi na terenie Polski reprezentujemy firmę Laser Componets jako ich autoryzowany dystrybutor. Firma CRI Jolanta posiada już prawie 20-letnie doświadczenie w dziedzinie systemów wizyjnych oraz analizie i przetwarzaniu obrazów. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest wielokrotnie doceniane przez wiele znanych polskich firm.

Dla większej ilości informacji prosimy o kontakt telefoniczny: +48 32 775 0371, lub poprzez e-mail: info@crijolanta.com.pl, lub też poprzez odwiedzenie naszych stron internetowych pod adresem:
http://www.crijolanta.com.pl

D58a06_band-pass_filters_guarantee_the_highest_imaging_quality_when_using_laser_modules_to_illuminate_an_object_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy