Automatyka.eu

Produkty Westermo zgodne z normami ATEX, DNV, Industrial IT, UL i CSA

http://tekniska.pl/WebEditCMS/WebEditAll/DownloadWWW.php?IdDP=1204481820&IdFile=1299751205 | Czwartek, 10 marzec 2011r.

Firma Westermo Data Communications poinformowała, że wiele jej produktów stosowanych w przemysłowej transmisji danych jest zgodnych z międzynarodowymi normami przemysłowymi.

Red_atex__preview
 Wiele ekstenderów ethernetowych, przełączników oraz mediakonwerterów spełnia liczne normy, w tym ATEX, DNV, Industrial IT, UL oraz CSA. Zgodność z normami ATEX i DNV umożliwia stosowanie produktów w strefie zagrożonej wybuchem oraz na pokładach statków. Norma Industrial IT określa bezproblemową integrację z produktami ABB. Normy UL i CSA określają zasady dopuszczenia produktów do użycia w Kanadzie i USA.

Ekstender ethernetowy Wolverine DDW-120 oraz przełączniki z funkcjonalnością routera z serii RedFox spełniają wymagania normy ATEX. Ekstender DDW-120 jest zgodny z dopuszczeniem Ex nA IIC T4 Gc, a seria RedFox z Ex nA IIC T4 Gc oraz z Ex tc IIIC Dc, co sprawia, że oba produkty mogą być używane w strefie zagrożonej wybuchem. DDW- 120 to szybki ekstender umożliwiający rozbudowę sieci Ethernet przy wykorzystaniu kabli miedzianych. Redfox - seria bardzo wydajnych switch´y z rozszerzoną funkcjonalnością routera - została zaprojektowana do budowy oszczędnych, bezpiecznych i stabilnych sieci, do których tworzenia wykorzystywane było wcześniej kilka różnych urządzeń. Oba typy urządzeń mają ugruntowaną pozycję na rynku i są używane na całym świecie często w ekstremalnych warunkach przemysłowych.

Niezarządzalne switch´e przemysłowe SDW-541 i SDW-532 oraz MCW-211, mediakonwerter ethernetowy FX/TX są zgodne z normą Det Norske Veritas (DNV) dopuszczającą produkty do użytku morskiego. Wszystkie urządzenia są zgodne z DNV Standard for Certification 2.4:2006 (spełniającym wymagania IACS UR E10:2006), który zwiększa bezpieczeństwo na morzu i chroni oceany przed zanieczyszczeniami. Dzięki temu dopuszczeniu produkty Westermo są wykorzystywane w światłowodowych sieciach Ethernet na pokładach statków i wspomagają m.in.: systemy napędowe, dynamiczne pozycjonowanie, kontrolę ruchu, systemy alarmowe, układ sterowniczy oraz systemy elektryczne.

Urządzenia zgodne z normą IT Industrial to Lynx+ - kompaktowy, zarządzalny switch warstwy 3, seria switchy RedFox, przemysłowy ekstender Wolverine DDW-225 i modem światłowodowy ODW-642. ABB Industrial IT to program homologacji, który pozwala klientom na łatwą integrację sprzętu ABB i partnerów technologicznych. Produkty Westermo były testowane i certyfikowane na zgodność ze standardami Industrial IT dotyczącymi przepływu informacji, integracji oraz architektury.

Przełącznik etehrnetowy Lynx + posiada aprobaty UL oraz CSA. Spełnia on standardy bezpieczeństwa określone przez Underwriters Laboratories Inc. (UL). UL to dobrze znana, niezależna instytucja przeprowadzająca testy bezpieczeństwa na niezliczonych produktach. Instytucja ta wydała certyfikat zgodności dla Lynx+, potwierdzający, że urządzenie przeszło test bezpieczeństwa elektrycznego zgodny z UL 60950-1 2nd edition Standard for safety oraz CSA (Canadian Standards Authority) C22,2 No. 60950-1-07, 2nd edition. Zdobycie tych dopuszczeń umożliwia używanie urządzeń na terenie Kanady i USA.

Industrial_approvals__small Red_atex__small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy