Automatyka.eu

AVICON oficjalnym dystrybutorem firmy Kowa w Polsce

AVICON Advanced Vision Control | Wtorek, 12 kwiecień 2011r.

AVICON Advanced Vision Control został oficjalnym dystrybutorem producenta obiektywów przemysłowych z Japonii, firmy Kowa.

Kowa_preview

Oferta ta obejmuje szeroki zakres modeli przeznaczonych do całego szeregu zastosowań - od podstawowych zadań inspekcji w paśmie widzialnym oraz niskiej rozdzielczości, poprzez aplikacje z użyciem kamer 3CCD oraz aplikacje wymagające obiektywów zmiennoogniskowych, aż po zastosowania widzenia maszynowego w bliskiej podczerwieni (zakresy NIR oraz SWIR).

Podstawowa seria JC (mocowanie C-Mount, przekątna obrazowa do 2/3") obejmuje 9 obiektywów o ogniskowych 6-100mm. Są to obiektywy ekonomiczne o podwyższonej jakości obrazowania oraz skorygowanym winietowaniu (eliminacja spadku jasności na brzegach obrazu). Znajdują one zastosowanie w większości zadań wizyjnych i są kompatybilne z większością kamer i przemysłowych czujników obrazowych.

Kontynuacją serii JC są serie JCM oraz HC - są to serie o rozdzielczości 1MPix gdzie pierwsza z wymienionych obejmuje max. rozmiar sensora do 2/3" natomiast druga do 1" - duża średnica obrazowa jest szczególnie przydatna dla kamer przemysłowych HD (np. Basler aviator av1900-60km/kc).

Seria JC10M to obiektywy 10 Megapixel. Jest to jedna z nielicznych ofert obiektywów, która zapewnia wysokorozdzielcze obrazowanie dla sensorów 10MPix. Zdolności rozdzielcze tej serii wynoszą 200 lp/mm (par linii na milimetr) i pozwalają na uzyskanie idealnego odwzorowania obrazu dla sensorów posiadających rozmiar pixela mniejszy niż 3-4um - np. popularne sensory Aptina MT9P (5MPix @1/2"), stosowane w kamerach Basler ace acA2500-14gm/gc.

Oprócz tych typowych, najbardziej popularnych serii, oferta firmy Kowa obejmuje dodatkowo obiektywy:

  • do podczerwieni SWIR 1" - seria HC-SW
  • 3CCD 1/2" - seria HC-SW
  • do kamer liniowych 3CCD - seria CLS
  • szerokokątne (rybie oko) 1/2" - seria NCL
  • do kamer liniowych - seria LF
  • zmiennoogniskowe o dużym formacie 1"..1/1.8" - seria LMVZ
  • telecentryczne zmiennoogniskowe - seria TC

AVICON Advanced Vision Control jest firmą specjalizującą się w dystrybucji komponentów widzenia maszynowego i przemysłowej kontroli jakości na terenie Polski. Reprezentujemy firmy Basler AG, Schneider-Kreuznach, Bitflow, Polytec/LAT AB, LMI Technologies i wiele innych. Jesteśmy także integratorem rozwiązań wizyjnych dla użytkowników końcowych, oferujemy wysoki poziom ekspertyzy technicznej i doświadczenia. Oferta integracji obejmuje także studia wykonalności oraz testy wizyjne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w celu zapoznania się z pełną ofertą.

Kowa_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy