Automatyka.eu

Obiektywy perycentryczne - inspekcja 360 stopni w 1 widoku

AVICON Advanced Vision Control | Wtorek, 12 kwiecień 2011r.

Wraz z rozszerzeniem oferty komponentowej o firmę Opto Engineering, dystrybutor komponentów wizyjnych dla przemysłu, firma AVICON Advanced Vision Control prezentuje rozwiązanie optyczne do wizyjnej inspekcji dookólnej obiektów o małych średnicach.

Optoe_perycentric_pl_preview

Obiektywy perycentryczne działają w specyficzny sposób - możliwa jest obserwacja powierzchni bocznych obiektu wraz z czołowymi, bez pośrednictwa pomocniczych zwierciadeł, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych obiektywów. Eliminuje to również potrzebę stosowania wielu kamer obserwujących obiekt z różnych stron i ułatwia drastycznie opracowanie algorytmu ze względu na brak procedur składania wielu obrazów w jeden widok.

Seria obiektywów perycentrycznych Opto Engineering obejmuje dwa modele: PC12030HP oraz PC13030HP, które mogą obrazować obiekty o średnicach powierzchni frontowej oraz wysokościach ścianek bocznych do 60mm. Wspólną zasadą obu modeli jest odwrotnie proporcjonalna zależność pomiędzy średnicą frontową a wysokością boczną: cienkie obiekty mogą być obrazowane wraz z dużą wysokością ścianek i odwrotnie: płaskie obiekty o niskich ściankach mogą mieć dużą średnicę frontową. Czynnikiem proporcjonalności jest średnica apertury obiektywu.

AVICON Advanced Vision Control jest firmą specjalizującą się w dystrybucji komponentów widzenia maszynowego i przemysłowej kontroli jakości na terenie Polski. Reprezentujemy firmy Basler AG, Schneider-Kreuznach, Kowa, Bitflow, Polytec/LAT AB, LMI Technologies i wiele innych. Jesteśmy także integratorem rozwiązań wizyjnych dla użytkowników końcowych, oferujemy wysoki poziom ekspertyzy technicznej i doświadczenia. Oferta integracji obejmuje także studia wykonalności oraz testy wizyjne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w celu zapoznania się z pełną ofertą.

Optoe_perycentric_pl_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy